Jubileusz ks. prof. Macieja Ostrowskiego 24 XI 2022

Miejsce wydarzenia: Kolegiata św. Anny; aula UPJPII, ul. Bernardyńska 3
Godzina: 13:00 - 16:30

1280_500_o.jpg

Instytut Teologii Praktycznej Wydziału Teologicznego UPJPII zaprasza na uroczystą Mszę św. i konferencję jubileuszową ks. prof. dr. hab. Macieja Ostrowskiego.

W 70-lecie urodzin i przejścia na emeryturę po 40 latach pracy naukowo-dydaktycznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie wyrazem wdzięczności i modlitwy w intencji Jubilata będzie Msza święta w Kolegiacie Akademickiej św. Anny w Krakowie, 24 listopada 2022 roku (czwartek) o godzinie 13:00 celebrowana przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza z homilią okolicznościową ks. prof. dr. hab. Jana Wala.

Po Mszy św. o godz. 15:00 w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie (I piętro) odbędzie się Konferencja Jubileuszowa Księdza Profesora Macieja Ostrowskiego. W programie Konferencji przewidziane są wystąpienia gości, laudacje i życzenia oraz część naukowa, na którą złożą się trzy wykłady dedykowane Jubilatowi:

15:30 ks. dr hab. Andrzej Kielian
Ekologia w działalności ks. profesora Ostrowskiego.
15:50 ks. mgr Artur Świeży SDB
Ksiądz profesor Maciej Ostrowski i duszpasterstwo turystów.
16:10 ks. dr Michał Mraczek
Podróżować – doświadczać – rozumieć, czyli ks. prof. Macieja Ostrowskiego teologii pastoralnej metoda własna.

W czasie uroczystości zostanie wręczona dedykowana Dostojnemu Jubilatowi Księga Jubileuszowa.