Już niebawem poznamy laureatów XI edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy 25 V 2022

nagroda_mlodych_dziennikarzy_-_gala-900.png

Organizatorzy XI edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Już 25 maja 2022 w Filharmonii Krakowskiej ogłoszeni zostaną laureaci czterech kategorii konkursu stworzonego przez studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Po dwóch latach, w których gala była organizowana w warunkach reżimu sanitarnego i w ograniczonym zakresie, tym razem wydarzenie odbędzie się w pełnej formie. Laureatów poznamy 25 maja 2022 r. o godzinie 18:00 w murach Filharmonii Krakowskiej. Dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w gali finałowej, przewidziana jest również transmisja online, która będzie dostępna na kanale JP2TV na YouTube. Szczegółowe informacje – zarówno o gali, jak i transmisji – będą zamieszczone w mediach społecznościowych Nagrody Młodych Dziennikarzy (na Facebooku i Instagramie).

Gala wręczenia nagród będzie świętem młodego dziennikarstwa i wyjątkowych inicjatyw medialnych. Młodzi adepci tej dziedziny, którzy zdecydowali się wziąć udział w XI edycji konkursu, poznają decydujące rozstrzygnięcia, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Pula nagród tegorocznej edycji konkursu to cztery tysiące złotych. W czasie finałowej gali poznamy laureatów nagrodzonych w czterech kategoriach konkursowych:

• Debiut publicystyczny,
  • Inicjatywa roku,
  • Reportaż – po debiucie im. Pawła Migasa,
  • Młodzi twórcy filmowi im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego.

Gala finałowa to również możliwość przypomnienia głównej idei oraz patrona konkursu. Mowa o Bartku Zdunku – studencie dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, który zmarł tragicznie w młodym wieku. Historia Bartka skłoniła jego rówieśników do stworzenia inicjatywy, dzięki której młode dziennikarskie talenty mogłyby zaistnieć w przestrzeni medialnej i odnieść pierwsze sukcesy na dziennikarskiej scenie. Ta idea z powodzeniem trwa już od 11 lat, pomagając w promowaniu ważnych inicjatyw i docenianiu istotnych kwestii w różnorodnych medialnych formach.

Miejscem tegorocznej gali – po raz pierwszy w historii konkursu – będzie Filharmonia Krakowska. Wydarzenie uświetnią goście specjalni, którzy wręczą laureatom nagrody. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, w którym atmosfera oczekiwania na ostateczny werdykt będzie łączyć się z dziennikarskimi rozmowami i spotkaniami po pandemicznej przerwie.

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA
Konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Fundację im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego oraz redakcję „Gościa Niedzielnego”. Partnerem Konkursu jest Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJPII.