Kardynał Giuseppe Versaldi odwiedził UPJPII w Krakowie

18.05.2018 Konferencje, sesje

Kard. Giuseppe Versaldi, Prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, który przybył do Polski na zaproszenie metropolity krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego, aby poprowadzić procesję ku czci św. Stanisława i przewodniczyć Mszy Świętej na Skałce w niedzielę 13 maja, odwiedził Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Kard. Versaldi spotkał się w rektoracie z władzami uczelni. W spotkaniu uczestniczyli m.in. rektor UPJPII, ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, ks. prof. dr hab. Józef Stala, prorektor ds. potencjału naukowego i współpracy międzynarodowej, a także nowi prorektorzy, którzy swoje funkcje pełnić będą od 1 września br. ks. dr hab. Antoni Świerczek, dziekan Wydziału Nauk Społecznych UPJPII oraz ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJPII, prodziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII.

Rozmowa z Kardynałem Versaldim dotyczyła głównie misji uczelni katolickich. Zdaniem Kardynała kierunki, które winny wyznaczać myślenie o wyższych uczelniach kościelnych to: tożsamość współpraca –rozeznanie.

Na pamiątkę pobytu w Krakowie kard. Versaldiemu rektor UPJPII wręczył jeden z najpiękniejszych symboli Krakowa szopkę krakowską.

Kardynał pielgrzymował także do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Po modlitwie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej Ksiądz Kardynał, w obecności kustosza o. Konrada Cholewy i br. Samuela Portki, zwiedził Sanktuarium, a także Kościół Grobu Matki Bożej na kalwaryjskich Dróżkach. Odwiedził także Wyższe Seminarium Duchowne OO. Bernardynów, które przed rokiem, za jego pozwoleniem, zostało afiliowane do Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na kolejne 10 lat.