Katecheza – nauczanie religii w przestrzeni publicznej, abp Marek Jędraszewski zaprasza do dyskusji podczas "Dialogów u św. Anny" 28 IX 2017

22.09.2017 Komunikaty

"Dialogi u św. Anny" – abp Marek Jędraszewski zaprasza do wspólnej dyskusji.

"Potrzeba dzisiaj bardzo światu, a także naszej Ojczyźnie, ludzi dojrzałej wiary. Katecheza – nauczanie religii w przestrzeni społecznej".

W związku z rozpoczętym rokiem szkolnym, tym razem rozmowy w kolegiacie św. Anny będą toczyć się wokół nauczania religii w szkole. Temat ostatnio gorąco dyskutowany, budzący wiele emocji wydaje się najwłaściwszym obecnie do przedyskutowania.

28 września 2017 r., godz. 20.15, kolegiata św. Anny

Podczas comiesięcznych spotkań, odbywających się w każdy czwarty czwartek miesiąca, metropolita krakowski odpowiada na pytania dotyczące chrześcijańskiej wiary i moralności.

Zasadą jest krótkie wprowadzenie przez metropolitę w temat danego spotkania. Następnie arcybiskup odnosi się do najciekawszych z pytań nadesłanych drogą e-mailową, po czym odpowiada na kilka zadanych przez uczestników.

Pytania można nadsyłać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej kolegiaty:

Zadaj pytanie – Dialogi u św. Anny lub wrzucić do skrzynki w kolegiacie.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na "Dialogi u św. Anny":

kliknij tutaj

Krakowskie „Dialogi u św. Anny” nawiązują do „Dialogów w Katedrze” rozpoczętych przez abp. Jędraszewskiego w Łodzi w związku z Rokiem Wiary i kontynuowanych przez niego do zakończenia posługi metropolity archidiecezji łódzkiej.

Harmonogram spotkań:

28 września (nastąpiła zmiana z 21 września):

Potrzeba dzisiaj bardzo światu, a także naszej Ojczyźnie, ludzi dojrzałej wiary. Katecheza – nauczanie religii w przestrzeni społecznej.

19 października (zmiana z 26 października):

500 lat rozłączenia. Czy ekumenizm ma sens?

23 listopada:

Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?

14 grudnia (drugi czwartek, ze względu na Święta Bożego Narodzenia):

Rodzina Bogiem silna. Troska o rodzinę w dzisiejszych czasach.