Koncert Papieski w Jaśle w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej i Chóru Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej

08.10.2018 Komunikaty

4 października, w uroczystość św. Franciszka z Asyżu w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle odbył się Koncert Papieski w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa oraz Chóru Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie. Wystapiła Katarzyna Oleś-Blacha, solistka Opery Krakowskiej. Koncert powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Wykonano utwory kompozytorów dawnych m.in. Mozarta oraz współczesnych jak Marco Frisina. Nie zabrakło również wykonania polskich pieśni kościelnych oraz łacińskich hymnów średniowiecznych takich jak: Adoro te devote autorstwa św. Tomasza z Akwinu.

Galeria zdjęć:

Zdjęcia: Joanna Czekaj