Koncerty chóru Psalmodia w ramach Krakowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Festiwal Wolnej i Niezawisłej”.

20.02.2015 Komunikaty

Serdecznie zapraszamy na występ chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który odbędzie się w dniu 1 marca 2015 roku o godzinie 19.15 (po mszy świętej w intencji Ojczyzny o godz. 18.30) w kościele przy parafii Świętej Jadwigi Królowej przy ul. Łokietka 60 w Krakowie.

W wykonaniu chóru usłyszymy wiele utworów wspaniałych kompozytorów polskich oraz zagranicznych. Z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych chór Psalmodia wykona również kompozycje patriotyczne wybitnych polskich artystów muzycznych i najznamienitszych poetów. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, grono profesorskie wraz z pracownikami Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz mieszkańców Krakowa na chwile pełne wzruszeń. Koncert pod honorowym patronatem proboszcza Ks. Marka Hajdyły. Wstęp wolny.

Natomiast już 28 lutego 2015 roku o godzinie 19.00 w Audytorium Maximum UJ - Krakowski Chór Męski UPJPII wraz z wieloma krakowskimi chórami zainaugurują Krakowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Festiwal Wolnej i Niezawisłej” koncertem, w którym usłyszymy m.in. Fanfar for the Common Man Aarona Copland’a, tradycyjne pieśni partyzanckie, a także utwory pochodzące z ekranizacji Trylogii Henryka Sienkiewicza (Ballada Stepowa, O, miła ma!, Pieśń o małym rycerzu), seriali (Czarne chmury, Janosik) oraz pieśni oddziałów partyzanckich. Gośćmi specjalnymi będą członkowie organizacji kombatanckich wraz z rodzinami. Wstęp na koncert za okazaniem bezpłatnego zaproszenia, które będzie można odebrać w Filharmonii Krakowskiej od 24 lutego 2015 r. w godzinach otwarcia kasy.