Konferencja „Biblia i społeczeństwo III. Człowiek, jego tożsamość i misja” i podziękowania dla ks. dr. hab. Stanisława Wronki 24 V 2024

27.05.2024 Konferencje, sesje

W dniu 24 maja 2024 roku, już po raz trzeci, w budynku dydaktycznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3, odbyła się międzynarodowa konferencja biblijno-pedagogiczna „Biblia i społeczeństwo III. Człowiek, jego tożsamość i misja”. Tematem wiodącym konferencji była 45. rocznica ogłoszenia przez naszego Patrona, papieża św. Jana Pawła II, jego pierwszej encykliki „Redemptor hominis”.

W konferencji uczestniczyli znani naukowcy z Polski, Słowacji i Ukrainy. Aktywny udział wzięli także doktoranci i studenci naszej uczelni. Wygłoszono 19 referatów, zaś uczestników było prawie 50 osób.

Szczególnym momentem, który rozpoczął naukowe obrady było wręczenie przez JM ks. prof. dr. hab. Roberta Tyrałę, rektora UPJPII, dyplomu wdzięczności za długoletnią pracę naukowo-dydaktyczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie ks. dr. hab. Stanisławowi Wronce. W ten szczególny sposób pragniemy okazać podziękowanie zasłużonym dla uniwersytetu pracownikom, którzy przechodzą na emeryturę.

W roku 2025 planowana jest kolejna edycja konferencji „Biblia i społeczeństwo”, która ma się pochylić nad tajemnicą miłości i życia, którą przed 30 laty zawarł w swej encyklice „Evangelium vitae” nasz wielki Patron, św. Jan Paweł II.

Oprac. ks. Bogdan Zbroja