Konferencja „Człowiek wobec zagrożeń współczesnego świata” 11 VI 2024

13.05.2024 Konferencje, sesje
Data: 11.06.2024
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków
Godzina: 09:00 - 18:00

czlowiek_wobec_zagrozen_wspolczesnego_2024-1280a.jpg

1. Konferencja Koła Naukowego Studentów Psychologii „Psyche”

„Człowiek wobec zagrożeń współczesnego świata”

11 VI 2024, godz. 9:00–18:00

Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków

Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w inauguracyjnej konferencji „Człowiek wobec zagrożeń współczesnego świata” organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Psychologii ,,Psyche”, które działa przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca 2024 roku w budynku Biblioteki Głównej przy ul. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie w godzinach 9:00–18:00. Uczestnictwo w Konferencji możliwe jest na dwa sposoby: w formie stacjonarnej oraz w formie online.

W pierwszej części zaplanowane są inspirujące prelekcje przygotowane przez ekspertów związanych z poszczególnymi obszarami oraz prace naukowe społeczności studenckiej. Zaproszeni specjaliści-praktycy przedstawią temat zagrożeń z 4 różnych perspektyw:

• „Problemy współczesnej rodziny i jej znaczenie w świecie” dr hab. Ewa Gurba, prof. UPJPII
  • „Zagrożenia obecne w edukacji” dr hab. Dorota Kubicka, prof. UPJPII
  • „Wpływ i rola psychologa w chorobach neurologicznych” dr n. med. Elżbieta Szczygieł-Pilut
  • „Perspektywa interdyscyplinarna” dr Andrzej Mirski

Po części wykładowej przewidziane są warsztaty dla uczestników stacjonarnych. Warsztaty będą skupiać się na praktycznym podejściu do problemów przedstawionych w pierwszej części konferencji. Tematy warsztatów zaplanowanych na ten dzień to ,,Podejście do pacjenta” i „Interwencja kryzysowa”. Pierwsze z ćwiczeń dotyczące pracy z pacjentem zostaną przeprowadzone przez dr n. med. Elżbietę Szczygieł-Pilut, a temat interwencji kryzysowej przybliży uczestnikom mgr Mateusz Marek.

W trakcie części teoretycznej przewidziane są dwie przerwy kawowe, a przed rozpoczęciem części warsztatowej przerwa obiadowa. Warsztaty odbywać będą się w osobnych salach. Osoby zainteresowane udziałem będą miały możliwość wyboru, w którym z nich chcieliby wziąć udział. Po zakończeniu drugiej części nastąpi oficjalne zakończenie 1. Konferencji „Człowiek wobec zagrożeń współczesnego świata”.

Zapisy do 9 VI 2024
FORMULARZ ZAPISÓW