Konferencja "Muzealia w konserwacji" 14 VI 2016

26.04.2016 Konferencje, sesje

Koło Naukowe Instytutu Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję konferencji naukowej pt. Muzealia w konserwacji, która odbędzie się dnia 14 czerwca 2016 roku w budynku Instytutu Historii Sztuki i Kultury UPJPII przy ul. Sławkowskiej 32.

Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z pracą konserwatora zabytków. Zabytki stanowią źródło wiedzy o dawnych czasach, a ich zachowanie dla przyszłych pokoleń leży w interesie całego społeczeństwa. Konferencja ta ma ukazać tajniki zabiegów prewencyjnych, zapoznań studentów z najnowszymi metodami pracy konserwatora oraz zaprezentować efekty działań na obiektach zabytkowych.

Do udziału, zarówno czynnego jak i biernego zapraszamy pracowników naukowych, studentów i doktorantów związanych konserwacją zabytków, historią sztuki, ochroną dóbr kultury i muzealnictwem.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do 6 maja br. na adres muzealiawkonserwacji@gmail.com. Nie pobieramy opłaty konferencyjnej.
Wystąpienie powinno trwać do 25 minut. Informacje o przyjęciu zgłoszenia podamy do 15 maja. Szczegółowy program konferencji zostanie opublikowany na stronie internetowej Instytutu Historii Sztuki i Kultury oraz na Facebooku.

Profil Facebookowy Koła Naukowego IHSiK UPJPII

Patronem wydarzenia jest Rada Kół Naukowych UPJPII, Radio Bonus oraz Numarte.