Konferencja naukowa w ramach obchodów XXIV Dnia Papieskiego „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” 11 X 2024

07.10.2024 Konferencje, sesje
Data: 11.10.2024
Miejsce wydarzenia: Dom Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19, Warszawa, Sala konferencyjna; Online
Godzina: 10:00 - 16:00

konferencja_naukowa_w_ramach_obchodow_xxiv_dnia_papieskiego_2024-1280.jpg

Pomóż zdolnej i niezamożnej młodzieży
SMS „STYPENDIA” pod 74 265 (4,92 zł z VAT)

W ramach obchodów XXIV Dnia Papieskiego, w piątek 11 października br., odbędzie się konferencja naukowa, której organizatorami są: Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wykłady poprowadzą przedstawiciele świata nauki oraz pracownicy Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego.

Konferencja poprzedzi XXIV Dzień Papieski, który obchodzony będzie 13 października br. pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Nawiązuje ono do tytułu listu apostolskiego „Salvifici doloris” św. Jana Pawła II. List ma bogatą treść m.in. filozoficzną, papież podjął próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens ludzkiego cierpienia.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tradycyjnie zaprasza do udziału w wydarzeniach, które nie tylko upamiętniają Papieża Polaka, ale również wspierają młodzież z niezamożnych rodzin, zbierając fundusze na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi, aby pomóc im w dalszej edukacji.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. Powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. Z pozostałych po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski środków utworzono organizację, która początkowo pomagała 500 osobom z 5 wschodnich diecezji. Obecnie z jej wsparcia rocznie korzysta ponad 2000 młodych uzdolnionych osób.

11 X 2024
Dom Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19, Warszawa, Sala konferencyjna
Konferencja będzie transmitowana w Internecie przez stronę dzielo.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
10:00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza w Kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu
Sala konferencyjna, Dom Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19
11:00 JE kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski
Przywitanie gości