Konferencja "Nie giąć wszystkiego pod jedną formę…" Zmartwychwstańcy... 25 II 2015

14.01.2015 Konferencje, sesje

Zapraszamy do udziału w X Międzynarodowej Konferencji Naukowej z serii Duchowość Klasztorów Polskich: Przekaz i Komunikacja, która odbędzie się w środę 25 lutego 2015 roku na temat "Nie giąć wszystkiego pod jedną formę…" Zmartwychwstańcy – ku duchowemu odrodzeniu społeczeństwa (w 175. rocznicę śmierci Sługi Bożego Bogdana Jańskiego), która odbędzie się 25 lutego 2015 roku.

Miejsce: Centrum Resurrectionis, ul. Ks. Stefana Pawlickiego 1, 30-320 Kraków

Organizatorzy:
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Zgromadzenie Zmartwychwstańców – Prowincja Polska

W Roku Życia Konsekrowanego zapraszamy na kolejne sympozjum z serii Duchowość Klasztorów Polskich: Przekaz i Komunikacja, tym razem poświęcone charyzmatowi i misji Zgromadzenia Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Tematyka referatów ukazuje rozmaitość i wielopłaszczyznowość wizji założyciela zmartwychwstańców, sługi Bożego Bogdana Jańskiego, rozwijanej następnie przez jego uczniów w różnych realiach kulturowych. Znajdzie tu coś dla siebie i osoba duchowna, i katolik świecki, i wykładowca akademicki, i lider społeczny, i duszpasterz parafialny, i Rusin galicyjski, i Polak emigracyjny… bo pomysłów na odrodzenie społeczeństwa miał Jański istne multum.

Referaty:

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak - Duchowość ludzi świeckich według założycieli zmartwychwstańców (Spirituality of Lay People According to the Founders of the Resurrectionists)

Kata Magony-Biró - Jański’s Ideas on the Renewal of Society (Pomysły Jańskiego na odnowę społeczeństwa)

ks. prof. dr hab. Wojciech Misztal - Do zbawienia przez kształtowanie doczesności: misja duchownego w świetle Dziennika o. Piotra Semenenki (To Salvation through Shaping of Temporality: Mission of a Priest in the Light of Fr. Peter Semenenko’s Diary)

ks. prof. dr Paul Sims CR - Theories that Inform Resurrectionist Leadership Practices towards the Spiritual Rebirth of Society (Teorie objaśniające zmartwychwstańcze praktyki liderowania ku duchowemu odrodzeniu społeczeństwa)

ks. prof. dr James Donohue CR - Eight Principles of Resurrectionist Spirituality Applied to Undergraduate Teaching (Osiem zasad duchowości zmartwychwstańczej zastosowanych w pracy akademickiej)

ks. dr Wojciech Mleczko CR - Parafia jako przestrzeń zmartwychwstania społeczeństwa. Szkic o działalności ks. Wincentego Barzyńskiego w Chicago (Parish as a Space for Resurrection of Society. A Sketch of Fr. Vincent Barzyński’s Activity in Chicago)

dr hab. Włodzimierz Osadczy, prof. KUL - Zmartwychwstańcy wobec „kwestii ruskiej” w Galicji (Resurrectionists and "Ruthenian issue" in Galicia)

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak – rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, profesor tegoż Uniwersytetu, afiliacja naukowa: Katedra Historii Duchowości, Instytut Teologii Duchowości Wydziału Teologicznego UPJPII

Kata Magony-Bíró – doktorantka w Pázmány Péter Catholic University (Budapeszt, Węgry), nauczycielka historii i religii

ks. prof. dr hab. Wojciech Misztal - kierownik Katedry Duchowości Mediów i Relacji Społecznych, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie; prorektor UPJPII ds. rozwoju i polityki kadrowej

ks. prof. dr Paul Sims CR – profesor nadzwyczajny w Concordia University of Chicago (Department of Educational Leadership), doktorat uzyskał w 2002 r. w Loyola University of Chicago w zakresie przywództwa edukacyjnego i studiów politycznych

ks. prof. dr James M. Donohue CR – profesor teologii w Mount St. Mary’s University (Emmitsburg, Maryland, USA), dziekan Wydziału Teologicznego, doktorat uzyskał w 1999 r. w Catholic University of America (Washington, D.C.)

ks. dr Wojciech Mleczko CR – asystent w Katedrze Duchowości Mediów i Relacji Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przewodniczący Sekcji Teologii Duchowości Polskiego Towarzystwa Teologicznego; członek Międzynarodowej Komisji Studiów Zmartwychwstańczych

dr hab. Włodzimierz Osadczy, prof. KUL – dyrektor Centrum UCRAINICUM Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, afiliacja naukowa: Katedra Historii Kościoła w Czasach Nowożytnych i Dziejów Teologii, Instytut Historii Kościoła i Patrologii Wydziału Teologii KUL

Patronat medialny: Radio Plus, "Niedziela", franciszkanska3.pl

program_22.pdf 5.83MB [ .pdf ]