Konferencja "(Nie)konkluzywność dowodów na istnienie Boga" 19 IV 2013

14.05.2014 Konferencje, sesje

Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów AD 2013 poruszona zostanie tematyka dowodów na istnienie Boga (ontologicznych, kosmologicznych, antropologicznych etc.). Pragniemy zastanowić się, czy współcześnie można jeszcze traktować - przynajmniej niektóre z nich - jako konkluzywne dowody? A może raczej stanowią jedynie pewne specyficznie rozumiane argumenty, skłaniające ku pewnemu stanowisku (sposobowi życia)? Niektórzy z kolei traktują je jedynie jako pewną próbę wyjaśnienia pojęć, niezależnie przyjmowanych wraz z całym systemem twierdzeń religijnych przez człowieka wiary. Być może znowu wszystkie argumenty/dowody są obarczone na tyle poważnymi błędami (np. logicznymi), że w ogóle nie ma sensu zastanawiać się nad ich statusem.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów.
Termin: 28 marca 2013 roku.

Abstrakt A4 wraz z bibliografią prosimy przesyłać na adres: dowody.konferencja@gmail.com

Czas wystąpienia: 20 minut + dyskusja

Zaproszenie kierujemy w pierwszej kolejności do doktorantów wszystkich dyscyplin akademickich, a także pracowników naukowych i studentów. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł (płatna po zakwalifikowaniu zgłoszenia) i obejmuje udział w konferencji, a także materiały konferencyjne.

Organizatorzy:
- Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie