Konferencja "Ocalić nadzieję" 10 – 11 III 2017

08.03.2017 Konferencje, sesje

Konferencja organizowana przez Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera

Ocalić nadzieję

Rola i miejsce hospicjum perinatalnego w przestrzeni międzyludzkiej i w systemie opieki zdrowotnej

Villa Decius – Kraków, 10 - 11 marca 2017 roku w przeddzień rocznicy urodzin patrona Hospicjum – ks. prof. ks. prof. Józefa Tischnera (12 marca 1931 roku).

IDEA

Opieka paliatywna nad nieuleczalnie chorym dzieckiem w łonie matki jest stosunkowo nową, lecz coraz lepiej funkcjonującą dziedziną. Kluczową sprawą w opiece nad rodziną w tym trudnym czasie jest kompleksowość, możliwa tylko dzięki współpracy specjalistów i instytucji.

Konferencja, którą organizuje Hospicjum będzie niewątpliwie okazją do spotkania w gronie specjalistów różnych dziedzin związanych z perinatalną opieką paliatywną.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na to dwudniowe wydarzenie, które stworzy przestrzeń dla wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy, tak niezbędnej w towarzyszeniu rodzinie z umierającym dzieckiem.

Ogromne znaczenie dla pracy z rodziną ma społeczna świadomość problemu i pozbawione mitów rozumienie istoty opieki paliatywnej skierowanej do dziecka, które się jeszcze nie urodziło. W związku z tym, stawiamy sobie za cel jak najszersze dotarcie z informacją o tym, że hospicjum perinatalne oferuje realną pomoc rodzinie, wspierając na różne sposoby, jak pisał ks. Tischner – w „działaniu według swojej nadziei “. Albowiem ten, komu nie wydarto nadziei, ocala siebie i drugiego człowieka.

Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane jest do specjalistów: ginekologów położników, neonatologów, pediatrów, położnych, pielęgniarek, psychologów, a także studentów kierunków medycznych i psychologicznych oraz do wszystkich innych zainteresowanych osób.

Szczegóły tutaj