Konferencja „Społeczeństwo odpowiedzialne – Społeczeństwo odpowiedzialności” 9-10 V 2014

15.05.2014 Konferencje, sesje

W dniach 9 i 10 maja 2014 r .w auli UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3 odbędzie się Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. Społeczeństwo odpowiedzialne – Społeczeństwo odpowiedzialności organizowana przez doktorantów Wydziału Filozoficznego UPJPII.

W trakcie dwudniowej konferencji poruszone zostaną zagadnienia odpowiedzialności w społeczeństwie, filozofii, środkach masowego przekazu, polityce, naukach prawnych. Ponadto prelegenci przybliżą różne formy odpowiedzialności. Młodzi naukowcy z całego kraju wygłoszą w sumie 22 referaty.
Pierwszego dnia konferencji (9 maja 2014) w godzinach 14:30–16:30 odbędzie się panel dyskusyjny pt. Postęp a odpowiedzialność, którego gośćmi będą ks. prof. Władysław Zuziak, prof. Jacek Filek, prof. Miłowit Kuniński, prof. Zbigniew Stawrowski, prof. Janusz Mucha.
Tegoroczna konferencja jest już drugą odsłoną projektu pt. „Społeczeństwo szukające rozumu”. W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Akademię Górniczo-Hutniczą, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Ośrodek Myśli Politycznej oraz Radio Bonus.

Zachęcamy do odwiedzenia strony facebookowej: https://www.facebook.com/spoleczenstwoszukajacerozumu.

Zapraszamy.

program_14.pdf 549.92KB [ .pdf ]