Konferencja " Światowe Dni Młodzieży. Źródła i rozwój idei" 1-2 IV 2016

24.02.2016 Konferencje, sesje

Program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji: kliknij tutaj

Międzynarodowa konferencja

pod honorowym patronatem

J.Em. Stanisława Kardynała Dziwisza – Metropolity Krakowskiego

JM ks. prof. dr. hab. Wojciecha Zyzaka – Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

JM prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka – Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

1–2 kwietnia 2016

Aula Collegium Novum

ul. Gołębia 24, Kraków

Konferencja ma na celu zgłębienie źródeł inspiracji i przesłania Światowych Dni Młodzieży w kontekście religijnym, kulturowym, międzynarodowym, będąc jednocześnie jednym z etapów intelektualnego i duchowego przygotowania do spotkania młodzieży całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Wśród dostojnych Gości i prelegentów znajdują się m.in. następujące osoby: Ksiądz Kardynał Stanisław Ryłko, p. Marcello Bedeschi, p. Mimmo Muolo, p. prof. Yago de la Cierva Alvarez de Sotomayor, a także wielu wybitnych przedstawicieli polskiego świata nauki, którzy analizowali Światowe Dni Młodzieży z punktu widzenia swoich dyscyplin.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji oraz we Mszy świętej w bazylice Mariackiej pod przewodnictwem Jego Eminencji Stanisława Kardynała Ryłki w dniu 1 kwietnia (piątek) o godzinie 18.30.