Konkurs literacki dla studentów! DNI JANA PAWŁA II 6 – 8 XI 2018

„NIEPODLEGŁOŚĆ”

Organizatorzy XIII edycji Dni Jana Pawła II

ogłaszają

KONKURS LITERACKI DLA STUDENTÓW!

1. TEMAT: NIEPODLEGŁOŚĆ.
  2. PRZEDMIOTEM PRACY MOŻE BYĆ:– analiza filozoficznych, teologicznych lub literackich tekstów Karola Wojtyły – Jana Pawła II,
    – twórcze rozwinięcie jego myśli lub odniesienie się do niej.
  3. KRYTERIA FORMALNE I NORMY REDAKCYJNE:

3.1. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które w roku akademickim 2017/2018 są studentami (studia I, II, III stopnia, jednolite magisterskie).
    3.2. Praca musi  mieć charakter oryginalny. Nie może być nigdzie wcześniej prezentowana ani też publikowana.
    3.3. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach. Kategoria I esej. Kategoria II utwór poetycki.
    3.4. Objętość pracy pisemnej (eseju): od 15 tys. do 30 tys. znaków wraz z przypisami (czcionka Times New Roman 12; przypisy: TNR 10; interlinia w tekście zasadniczym: 1.5, w przypisach: pojedyncza; znaki liczone ze spacjami).
    3.5.  Tekst poetycki – w dowolnej konwencji i formie musi być inspirowany myślą i dziełem Karola Wojtyły – Jana Pawła II lub pozostawać w związku z jego osobą .
  1. MIEJSCE ZŁOŻENIA PRAC:

Biuro Organizacyjne Dni Jana Pawła II
    Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
    Biuro Promocji
    ul.
    Kanonicza 9
    31-002 Kraków
    4.1. Prace należy składać w zamkniętej kopercie formatu A4, w dwóch egzemplarzach tekstu (wydruk A4, jednostronny), z dopiskiem na kopercie „KONKURS – DNI JANA PAWŁA II 2018”. Do wydruku należy dołączyć tekst pracy w plikach pdf oraz doc, zarejestrowanych na płycie CD.
    4.2. Na każdym egzemplarzu pracy – zamiast podawania nazwiska i innych danych personalnych – należy umieścić wyłącznie dowolnie wybrany przez siebie pseudonim. Osoby, uczestniczące w Konkursie po raz kolejny proszone są bezwzględnie o zmianę wcześniejszego pseudonimu. Posłużenie się po raz drugi tym samym pseudonimem spowoduje automatyczną dyskwalifikację.
    4.3. W osobnej, zaklejonej kopercie należy dołączyć dane osobowe autora pracy (imię i nazwisko, adres domowy, adres do korespondencji elektronicznej, kontakt telefoniczny, nazwę i adres uczelni, rok i kierunek studiów oraz umieszczony na pracy konkursowej pseudonim).
  1. TERMIN ZŁOŻENIA PRAC:
    5.1. Prace przyjmowane będą do 24 września 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego).
    Uwaga: Osoby, które będą wysyłać prace w ostatnich dniach przed upływem podanego terminu złożenia, proszone są, aby ze względów organizacyjnych przesłały na adres mailowy organizatorów (info@upjp2.edu.pl) krótką informację o udziale w konkursie i dacie wysłania pracy (zaznaczając w temacie wiadomości: „konkurs”).
    5.2. Prace wysłane po wskazanym terminie ze względów formalnych nie zostaną uwzględnione w konkursie.
  1. KRYTERIA OCENY PRAC:– znajomość nauczania Karola Wojtyły – Jana Pawła II,
    – samodzielność i oryginalność koncepcji autorskiej,
    – umiejętność analizy tekstu oraz umiejętność syntezy problemu,
    – prawidłowy warsztat badawczy, świadomość metodologiczna,
    – jakość formy literackiej (poprawność językowa, kompozycja pracy, spójność dyskursu),
    – wartość artystyczna tekstu ( w odniesieniu do utworów poetyckich).
  1. NAGRODY:

I miejsce:                       pielgrzymka zagraniczna oraz 2000 zł
II miejsce:                     pielgrzymka zagraniczna oraz 1000 zł
III miejsce:                   gratyfikacja pieniężna w wysokości 1000 zł

Jury zastrzega sobie możliwość nie przyznania nagród oraz innego ich podziału.

Nagrody zostaną wręczone na zakończenie Dni Jana Pawła II, 8 listopada 2018 r., po Mszy Świętej
w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie (ul. Totus Tuus 32), którą o godz. 17.00 odprawi Metropolita Krakowski.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Dni Jana Pawła II – 2018 – „Niepodległość”
o. prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP (UPJPII)

Przewodnicząca jury konkursowego