"Kościół a komunizm. W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i Cudu nad Wisłą" – Ogólnopolska Konferencja Naukowa 29 II 2020

25.02.2020 Konferencje, sesje

Korporacja Akademicka Akropolia Cracoviensis we współpracy z Fundacją Polska Zwycięska 1920 – 2020 zapraszają do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej:

"Kościół a komunizm. W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i Cudu nad Wisłą",

pragnąc, by konferencja wpisała się w obchody i wydarzenia tego wyjątkowego, jubileuszowego 2020 roku.

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3, a jej obrady otworzy wykład ks. prof. Józefa Mareckiego (UPJPII).

Następnie  - jak informują organizatorzy - w ramach paneli, w których udział wezmą studenci z różnych ośrodków naukowych, zostaną poruszone tematy związane z reakcjami przedstawicieli Kościoła na komunistyczne represje, relacjami Episkopatu z władzami PRL, a także z nauczaniem papieskim w zakresie marksizmu i komunizmu.