Ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII oraz ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek nowymi członkami Rady Doskonałości Naukowej 24 V 2019

24.05.2019 Komunikaty

Nowi członkowie Rady Doskonałości Naukowej – znamy już wyniki wyborów!

Dwóch profesorów z naszego Uniwersytetu – Ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII, dziekan Wydziału Nauk Społecznych UPJPII oraz ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek z Wydziału Prawa Kanonicznego, zostało powołanych do Rady Doskonałości Naukowej na I kadencję rozpoczynającą się od 1 czerwca 2019 roku do 31 grudnia 2023 roku.

Komisja wyborcza zgodnie z harmonogramem wyborów przekazała do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego protokół z głosowania, przeprowadzonego w dniach od 12 do 30 kwietnia br.
Na ostatecznej liście członków RDN pierwszej kadencji, opublikowanej na stronach Ministerstwa, wśród przedstawicieli w dziedzinie nauk społecznych znaleźli się:
- w dyscyplinie nauk o komunikacji społecznej i mediach: prof. Iwona Hofman, która otrzymała 112 głosów, ks. prof.  Michał Drożdż, który otrzymał 73 głosy oraz prof. Jadwiga Bożena Woźniak-Kasperek, która otrzymała 69 głosów,
- w dyscyplinie prawo kanoniczne: ks. prof. Zbigniew Andrzej Janczewski, który uzyskał 25 głosów, ks. prof.  Piotr Kroczek z 22 głosami poparcia oraz ks. prof. Wiesław Stanisław Bar, który zyskał 19 osobowe poparcie.

Jak czytamy na stronie: Konstytucja dla nauki (https://konstytucjadlanauki.gov.pl/rdn): „1 czerwca 2019 r. rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN). To nowy organ działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Rozpoczęcie działalności rady jest kolejnym etapem wdrażania Konstytucji dla nauki, obejmującej także reformę systemu awansu naukowego. Docelowo RDN zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi”.
Skład RDN został ustalony w sposób demokratyczny w ramach wyborów, w którym mogły wziąć udział wszystkie osoby posiadające stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Do rady weszło tylko 3 przedstawicieli w każdej dyscyplinie.
Nowo wybranym członkom RDN, którzy zostali przez środowisko akademickie obdarzeni ogromnym zaufaniem serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności i siły do wykonywania nowych, ważnych obowiązków.

zdjęcia: KAI/UPJPII