Ks. dr hab. Miłosz Hołda dziekanem Wydziału Filozoficznego UPJPII

09.08.2024 Komunikaty

Po zatwierdzeniu przez Dykasterię ds. Kultury i Edukacji, dekretem z dnia 10 lipca 2024 r., zgodnie z wyborem dokonanym przez Radę Wydziału Filozoficznego, usankcjonowanym przez Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dziekanem Wydziału Filozoficznego został ks. dr hab. Miłosz Hołda, na kadencję 2024–2028, który funkcję tę pełnić będzie od 1 września 2024 r.

Ks. dr hab. Miłosz Hołda

Prezbiter diecezji kieleckiej. Urodzony 18 września 1979 r. w Proszowicach.

Magisterium z teologii uzyskał w roku 2005 na podstawie pracy Problematyka sumienia jako miejsce spotkania filozofii Martina Heideggera i teologii Karla Rahnera (promotor: ks. dr hab. Jarosław Jagiełło, prof. UPJPII). Doktorat z filozofii – w roku 2013 na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na podstawie rozprawy Epistemologiczne argumenty za istnieniem Boga. Próba teistycznego uprawomocnienia poznawczych roszczeń nauki (promotor: prof. dr hab. Jacek Wojtysiak). Od roku 2013 prowadzi zajęcia na Wydziale Filozoficznym UPJPII. Od roku 2015 zatrudniony na Wydziale Filozoficznym UPJPII. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w roku 2021 na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (główne osiągnięcie badawcze: monografia Źródło i noc. Wprowadzenie do współczesnego absconditeizmu).

Główne zainteresowania badawcze: filozofia Boga, filozofia człowieka, metafizyka.