Ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek rzecznikiem dyscyplinarnym przy ministrze właściwym ds. szkolnictwa wyższego na lata 2023–2026

01.06.2023 Komunikaty

piotr_kroczek_1.jpg

Minister Edukacji i Nauki powołał ks. prof. dr. hab. Piotra Kroczka do pełnienia funkcji rzecznika dyscyplinarnego przy ministrze właściwym do spraw szkolnictwa wyższego i nauki, na kadencję na lata 2023–2026.

Księdzu Profesorowi wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie gratuluje!

Ks. prof. dr hab. Piotr Kroczek
Urodzony w 1975 r. Jest teologiem i kanonistą, doktorem habilitowanym nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego i doktorem nauk teologicznych w zakresie teologii ekumenicznej. Jest profesorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wykłada na Wydziale Prawa Kanonicznego. Zajmuje się teorią prawa i prawem wyznaniowym.