Ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak ekspertem w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki

23.02.2023 Komunikaty

Ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak został powołany przez Radę Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki na stanowisko Eksperta zewnętrznego do oceny wniosków złożonych w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki.

Ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak, kierownik Katedry Etyki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie i na Uniwersytecie Katolickim w Louvain-la-Neuve (Belgia). Przebywał na stypendium naukowym na Uniwersytecie Katolickim w Waszyngtonie. Wygłaszał referaty na sympozjach naukowych m.in.: w Budapeszcie, Louvain, Meksyku, Nijmegen, Paryżu, Rzymie, Waszyngtonie i prowadził wykłady gościnne w Bogocie i Granadzie.

Zainteresowania naukowe: filozofia człowieka, etyka, personalizm, filozofia francuska, etyka w życiu publicznym. Ważniejsze publikacje:

• Dojrzewanie świadomości refleksyjnej w filozofii moralnej Georgesa Bastide'a i Jeana Naberta, (Kraków 1998);
  • Społeczne perspektywy etyki (Kraków 2006);
  • Aksjologia Louisa Lavelle’a wobec ponowoczesnego kryzysu wartości (Kraków 2012).

Pełnił funkcję dziekana Wydziału Filozoficznego (2002–2006) i rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (2010–2014). Był wiceprzewodniczącym Europejskiej Federacji Uniwersytetów Katolickich Europy (FUCE). Jest dyrektorem Zarządu Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności oraz członkiem Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności na kadencję 2019–2024.

narodowy_program_rozwoju_humanistyki-1280.png