Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak w Komisji Ewaluacji Nauki MEiN 4 IV 2023

05.04.2023 Komunikaty

wojciech_zyzak_w_komisji_ewaluacji_nauki-1280.jpg

Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak został powołany przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka na członka Komisji Ewaluacji Nauki na lata 2023–2027.

Do zadań Komisji Ewaluacji Nauki należy m.in. przeprowadzanie ewaluacji jakości działalności naukowej, przygotowanie projektów wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz przedstawianie ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji.

Komisja sporządza też opinie i oceny w sprawach określonych przez ministra lub z własnej inicjatywy, ewaluuje jakość kształcenia w szkołach doktorskich. Eksperci sporządzają też analizy w zakresie ewaluacji jakości działalności naukowej i jakości kształcenia w szkołach doktorskich. Współpracuje także z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się ewaluacją jakości działalności naukowej.

Źródło: Nowi członkowie Komisji Ewaluacji Nauki odebrali powołania.