Ks. Rektor prof. Wojciech Zyzak z samorządem studenckim złożyli kwiaty na grobach zmarłych profesorów UPJPII. Akademicki Dzień Pamięci 6 XI 2018

06.11.2018 Komunikaty

Akademicki Dzień Pamięci w 79 rocznicę Sonderaktion Krakau rozpoczęło poranne spotkanie delegacji krakowskich uczelni przy bramie cmentarza Rakowickiego. Po słowach powitania przez JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciecha Nowaka, przypomnieniu idei i wydarzeń Akademickiego Dnia Pamięci delegacje udały się do miejsc spoczynku profesorów swoich uczelni.

Jego Magnificencja Rektor UPJP II ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak wraz z przedstawicielami pracowników UPJPII i samorządu studenckiego wspólnie odmawiali modlitwę, złożyli kwiaty, zapalili znicze, by uczcić pamięć zmarłych Profesorów.

Od 2015 roku Dzień Pamięci obchodzony jest wspólnie z innymi uczelniami krakowskimi jako Akademicki Dzień Pamięci. Modlimy się tego dnia w intencji ofiar Sonderaktion Krakau w 79. rocznicę aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa, poległych podczas wojny. W czasie Eucharystii Miłosiernemu Bogu będziemy polecać zmarłych profesorów, pracowników, współpracowników, doktorantów i studentów oraz przyjaciół wyższych uczelni Krakowa i Małopolski. Rektor UPJPII zaprasza na mszę świętą także w intencji tych, których nasza wspólnota żegnała w minionym roku akademickim. Msza św.,  będąca częścią uroczyście obchodzonego Akademickiego Dnia Pamięci, odprawiona zostanie w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie 6 listopada br. o godz. 19.30. Mszę św. odprawi ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś.

Dziękujemy dobremu Bogu za dzieła życia tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Nieba.

Przedstawiciele UPJPII odwiedzili m.in. aleję zasłużonych cmentarza Rakowickiego, gdzie spoczywa prof. Walery Pisarek, którego pierwsza rocznica smierci minęła 5 listopada br. Ukochanego profesora wspominali także pracownicy i studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej podczas wieczoru poświęconego jego pamięci.