Uhonorowani na Gali Laurów Studenckich UPJPII!

III Gala Laurów Studenckich musiała odbyć się niestety jeszcze w pandemicznych obostrzeniach, ale łącza internetowe i wiele komunikatorów zapewne rozgrzanych było do czerwoności emocjami uczestników wydarzenia on-line.

Ogłoszenie laureatów Laurów Studenckich UPJPII odbyło się w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Galę poprowadzili Klaudia Senderska i Michał Michalski.

Uczestników wydarzenia powitał Rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Robert Tyrała: Jak w Krakowie coś odbywa się po raz kolejny, to już jest tradycja. Gratuluję tej tradycji. Przypomniało mi się wiele słów, które Jan Paweł II mówił do młodych, ale przede wszystkim, że wy jesteście nadzieją. Wy jesteście moją nadzieją, wy jesteście nadzieją Kościoła. Myślę, że możemy to odnieść dzisiaj do tej sytuacji, w której się znajdujemy. Po raz kolejny wręczone zostaną laury studenckie, co jest zwróceniem uwagi na tych, którzy na uczelni są na pierwszej linii frontu, jako profesorowie, ale nie tylko na nich. Ta różnorodność waszych laurów, trzymana w tajemnicy do końca, pokazuje, że nasi studenci mają niezwykłe inicjatywy i tego wam bardzo gratuluję. Gratuluję wszystkim nominowanym i tym, którzy laury otrzymają. Zwycięzcami są wszyscy ci, którzy razem z młodymi idą wspólnie, w jednym kierunku.

Trzecia Gala Laurów Studenckich UPJPII jest już za nami. Emocje powoli opadają, więc czas, by przypomnieć listę nagrodzonych:

Mentor Studentów
dr Andrzej Giza

Naukowiec Roku
prof. dr hab. Tereza Obolevitch

Sprzymierzeniec Studentów
inż. Marta Kapuściak

Przyjaciel Studentów
mgr Maria Banach

Dydaktyk Roku
dr hab. Joanna Mysona-Byrska

Laur Honorowy
mgr Celina Budzowska
kanclerz ks. mgr Andrzej Lichosyt
mgr lic. Łukasz Rzepka

Gratulacje!!!

Transmisja na żywo -  JP2TV:

Przypomnijmy także nazwiska nominowanych do studenckich laurów, bo to też wielkie wyróżnienie!

Mentor Studentów
dr Andrzej Giza