Letnie Warsztaty Edukacyjne - „Jak zostać bohaterem” - relacja 22 VIII 2020

23.08.2020 Komunikaty

Instytut Pracy Socjalnej UPJPII zaprosił dzieci do wspólnej zabawy, organizując dla nich Letnie Warsztaty Edukacyjne - "Jak zostać bohaterem".

W sobotę, 22 sierpnia br. w strefie Arena Garden Street Food Market wiele się działo. Zajęcia skierowane były do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Upał, jaki doskwierał tego dnia był niestraszny, obok namiotu #UPJP2 przygotowano bowiem wodną kurtynkę, chłodzić więc można się było do woli i z przyjemnością korzystać z propozycji przygotowanych przez pracowników Instytutu Pracy Socjalnej UPJPII, Biura Promocji oraz studentów na czele z przewodniczącym Samorządu Studentów UPJPII - Michałem Żelazko. Dość powiedzieć, że wydarzenie, a może i ta chłodząca kurtynka przyciągnęły do TAURON Areny Kraków także rektora - elekta UPJPII, ks. dr. hab. Roberta Tyrałę, prof. UPJPII.

Zajęcia poświęcone były tematyce poczucia własnej wartości i możliwości, które posiada każde dziecko w radzeniu sobie z określonymi niebezpieczeństwami. Warsztaty miały na celu rozwijanie u dzieci empatii wobec trudności i zagrożeń, które dotykają inne osoby oraz rozwijanie zdolności do działania w sytuacjach zagrożenia, dzięki świadomości swoich mocnych stron.

W punkcie PORADNICTWA RODZINNEGO – specjaliści z różnych dziedzin odpowiadali rodzicom, opiekunom dzieci na pytania dotyczące życia rodzinnego (m.in. problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą, kryzysów rodzinnych, konfliktów w rodzinie, przemocy, uzależnień). W razie potrzeby służono kontaktem z mediatorem, pracownikiem socjalnym, psychologiem, którzy udzielają dorosłym członkom rodzin profesjonalnych porad.