List intencyjny o współpracy w zakresie promocji i obsługi medialnej ŚDM 2016

22.10.2015 Komunikaty

Z radością informujemy, że 21 października br.  o godzinie 13.00 w Rektoracie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Kanoniczej 25 został uroczyście podpisany list intencyjny o wzajemnej współpracy w zakresie promocji i obsługi medialnej Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

List intencyjny sygnowali:
ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak - rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,
ks. bp. Damian Muskus OFM - koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie,
pan Leszek Dziura - dyrektor TVP Kraków.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 będą nie tylko świętem młodości i wiary, ale też wielkim wyzwaniem dla krakowskiego Kościoła i władz miasta. Wydarzenie to wymaga nieustannej promocji na całym świecie. Podczas trwania ŚDM niezbędne zaś będzie informowanie pielgrzymów i krakowian o bieżących wydarzeniach.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II od początku włączył się aktywnie w pomoc organizacyjną ŚDM. To w końcu patron uczelni, św. Jan Paweł II zainicjował spotkania z młodymi katolikami. Jednym z najistotniejszych elementów współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży jest obsługa medialna wydarzeń związanych z przygotowaniem do ŚDM przez JP2TV – telewizję działającą na UPJPII. Od 2014 roku Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII, na mocy stosownej umowy, współpracuje z ŚDM Kraków 2016, tworząc filmowe materiały promocyjne dla Komitetu Organizacyjnego.

JP2TV, jako jedyna uniwersytecka telewizja w Krakowie podejmuje współpracę z Telewizją Polską w Krakowie w zakresie obsługi telewizyjnej spotkania młodych. Regionalny oddział TVP Kraków jest czynnie zaangażowany w tworzenie materiałów informacyjnych i specjalnych programów o ŚDM od chwili ogłoszenia, że to właśnie w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie z młodzieżą. TVP Kraków stworzy na potrzeby spotkania młodych specjalny kanał informujący o idei i wydarzeniach związanych z ŚDM Kraków 2016. Dziennikarzami i ekipami technicznymi kanału będą także, u boku doświadczonych dziennikarzy TVP Kraków, studenci UPJPII.

Podpisanie listu intencyjnego inicjuje współpracę, otwierając drogę do wzajemnej wymiany materiałów i dziennikarzy w celu najlepszego zrelacjonowania przygotowań i przebiegu ŚDM Kraków 2016.

Zaczęcamy do obejrzenia relacji TVP Kraków oraz zdjęć z wydarzenia.