LIST Rektora UPJPII w Krakowie na drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2021 oraz świąteczne życzenia

29.03.2021 Komunikaty

Wielkanoc 2021

Blask Zmartwychwstania Pańskiego opromienia nasze zakamarki serca i daje wielką nadzieję, że życie człowieka tu na ziemi zmieni się, ale nigdy się nie skończy. Dzięki temu historycznemu faktowi, który właśnie przeżywamy, staje przed naszymi oczyma wielka nadzieja. Jezus – nasz Zbawiciel – zmartwychwstał, więc i my kiedyś zmartwychwstaniemy. Ufamy, że żyć będziemy z Nim na wieki.

W imieniu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie składam najlepsze życzenia wielu łask Bożych oraz tego, by w codziennej drodze życia coraz bardziej upodabniać się do obrazu Boga, który zostawił swój ślad w naszym sercu.

ks. prof. dr hab. Robert Tyrała

rektor

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Robert Tyrała tradycyjnie przygotował List na drugi dzień świąt:

Umiłowani, Siostry i Bracia!

Całe Paschalne Triduum prowadziło nas przez mękę, śmierć do zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. To znaczy, że kierunek naszej liturgicznej modlitwy zmierzał jak zawsze w stronę nadziei. Dziś w Dziejach Apostolskich słyszymy, że prawdę o zmartwychwstaniu głosił i potwierdzał Piotr. Mówił o tym, że Jezus Nazarejczyk został zabity, lecz Bóg wskrzesił Go zerwawszy więzy śmierci. I wyrażał też swoją wiarę, mówiąc: jesteśmy tego świadkami (Dz 2, 22. 32). To właśnie tej prawdy doświadczamy w ewangelicznej scenie, gdy Zmartwychwstały ukazuje się niewiastom i mówi do nich Witajcie! (…) Nie bójcie się (Mt 28, 8-15). Poleca też powiedzieć o tym swoim uczniom, aby mieli nadzieję. Psalmista także dzisiaj prowadzi nas do zaufania Bogu: (…) strzeż mnie, o Boże, Tobie zaufałem (Ps. 16, 1b). Tak więc zmartwychwstanie Chrystusa prowadzi nas do nadziei. Ta nadzieja jest oparta na przekonaniu, że my także kiedyś zmartwychwstaniemy, że osiągniemy wieczne szczęściew niebie. Skoro więc taka jest treść przeżywanych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zatrzymajmy się nieco nad tą boską cnotą nadziei. (...)

/Całośc Listu w załącznikach/

Życzenia świąteczne, które w imieniu władz UPJPII składa ks. dr. hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII, prorektor ds. polityki kadrowej i promocji UPJPII: