Łukasz Rzepka, pracownik UPJPII nominowany do nagrody Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D. 2019. GRATULUJEMY!

17.06.2020 Komunikaty
Z radością informujemy, że pracownik Biura Promocji UPJPII mgr lic. Łukasz Rzepka otrzymał nominację do nagrody Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D. 2019.
Z pisma Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa: Uprzejmie informuję, że został Pan zgłoszony do konkursu o tytuł „KRAKOWSKIEGO AMBASADORA WIELOKULTUROWOŚCI A.D. 2019”. Tytuł ten przyznawany jest osobom lub podmiotom za promowanie zróżnicowania kulturowego, etnicznego, wyznaniowego oraz integrację mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców. Serdecznie gratujemy nominacji, doceniamy Pana wkład w budowanie wielokulturowej wspólnoty w Krakowie.
Łukasz Rzepka z Uniwersytetem związany jest od 2009 roku najpierw jako student, później doktorant w Instytucie Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu, aktualnie jako pracownik. Oprócz badań nad relacją teologii i performatyki, czego owocem była monografia naukowa poświęcona staropolskim dramatyzacjom liturgicznym Wielkiego Tygodnia Bosko-ludzki performans (Kraków 2016), prowadzi również projekt BOŻnica. Biblioteka Ożarowa Żydowskiego, którego celem jest poszukiwanie, tłumaczenie, opracowanie naukowe oraz publikowanie w formie drukowanej wspomnień Żydów pochodzących z Ożarowa (woj. świętokrzyskie) - małego żydowskiego miasteczka, które było - jak określał je Hillel Adler. Ukończył podyplomowe studia w zakresie relacji chrześcijańsko-żydowskich. Prowadzi wykłady w Polsce i w Izraelu (Petach Tikwa) poświęcone tej tematyce. Jest autorem publikacji i wystąpień z zakresu teologii zastępstwa (supersesjonizmu) i roli Matki Jezusa w dialogu chrześcijańsko-muzułmańskim. Współtwórca Krakowskiego Kalendarza Ekumenicznego. Zaangażowany w organizację krakowskich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, Dnia Judaizmu w Kościele katolickim i Dnia Islamu w Kościele katolickim. Współpracował z Radą ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Członek programu Wspólne Dziedzictwo w ramach Forum for Dialogue, a na co dzień pracownik Biura Promocji i wiceprezes Zarządu Fundacji im. Św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.