Mariacki Festiwal Organowy 11 VII – 12 IX 2017

21.06.2017 Komunikaty

Bazylika Mariacka wraz z Międzyuczelnianym Instytutem Muzyki Kościelnej w Krakowie zapraszają na Mariacki Festiwal Organowy.

Począwszy od 11 lipca br. w każdy wtorek, aż do połowy września będzie można rozkoszować się brzmieniem muzyki organowej w świetnych wykonaniach.

W koncercie inauguracyjnym wystąpi Ernst Wally – organista z katedry św. Stefana w Wiedniu, tydzień później ceniony na całym świecie wirtuoz tego instrumentu Eugenio Maria Fagian, tym razem z towarzyszeniem akordeonisty Wacława Turka, bowiem muzykę organową usłyszymy także w zestawieniu z innymi instrumentami jak skrzypce, wiolonczela, trąbka. Organizatorem Mariackiego Festiwalu Organowego jest bazylika Mariacka, głównym inicjatorem dr hab. Witold Zalewski, pracownik naukowy Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Szczegóły w załączniku