„Mateusz 25. Droga i cel przedsiębiorcy.” – konferencja naukowa dedykowana śp. ks. Markowi Leśniakowi 18 I 2018

04.01.2018 Konferencje, sesje

Wieczór pamięci i konferencja dedykowana śp. ks. Markowi Leśniakowi

Odejście ks. dra Marka Leśniaka (+1.08.2017) było nagłe. Odszedł w biegu, zajęty sprawami wielu ludzi, którym tak chętnie pomagał i z którymi lubił się spotykać. Wierni odwdzięczali się mu życzliwością i oczekiwaniem na kolejne spotkanie.
Od kilku lat współpracował z Duszpasterstwem Przedsiębiorców Talent, organizując konferencje dla przedsiębiorców. W planach były kolejne inicjatywy. Dlatego jego przyjaciele z uniwersytetu, Arcybractwa Miłosierdzia oraz seminarium z radością podjęli się organizacji konferencji, która będzie dedykowana Jego pamięci.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Mateusz 25. Droga i cel przedsiębiorcy
Kraków, 18 stycznia

Wydarzenie to będzie składało się z trzech części:
I. Konferencja naukowa, którą otworzy rektor UPJPII w auli seminarium duchownego
II. Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza w intencji śp. ks. Marka Leśniaka w kościele św. Floriana
III. Wieczór pamięci w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia

Szczegółowy program oraz rejestracja uczestników na stronie wydarzenia
Koszt uczestnictwa: dobrowolna ofiara

Organizatorzy:
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
Arcybractwo Miłosierdzia pod wezwaniem Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Krakowie
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT