"Mikołajki dla Domu Pomocy Społecznej” – studenci zapraszają do wspólnego pomagania 14 XII 2017

13.12.2017 Komunikaty

Samorząd Studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza całą społeczność UPJPII do wspólnej akcji w mikołajowym orszaku pragną odwiedzić pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta przy ul. Nowaczyńskiego 1 w Krakowie.

Chcą by samotność, często towarzysząca jej choroba stały się mniej dotkliwe, stąd idą zanieść w darze rozmowę, wspólną modlitwę, radość, uśmiech, a i nieco smakołyków.

Wyjście zaplanowali 14 grudnia br. o godz. 12.15 z dziedzińca przy ul. Franciszkańskiej 1.

Każdy może do nich dołączyć. Można też włączyć się do akcji na miejscu. W Domu Pomocy Społecznej będą przebywać w godz. 13.0015.00.

Inicjatorem akcji jest ks. dr hab. Grzegorz Godawa.

studenci zapraszają nagranie

Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta jest placówką stałego pobytu, w której przebywa 175 pensjonariuszy przewlekle chorych, w podeszłym wieku oraz osoby niepełnosprawne.

Dodane po akcji:

Studenci UPJPII lubią pomagać i czynią to chętnie i z otwartym sercem. Wystarczy spojrzeć ilu odpowiedziało na zaproszenie ks. Grzegorza Godawy i Samorządu Studenckiego. Do Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta przyszło 50! osób, uzbrojonych w uśmiech i dobre słowo.

W większości byli to studenci Wydziału Nauk Społecznych. Nad wszystkim czuwał ks. dr hab. Grzegorz Godawa, prodziekan ds. studenckich WNS UPJPII.