Aktualności

Młodzi artyści z Grupy "Lilia" na antenie TVP1 w niedzielę o godz. 11.55, w programie "Między Ziemią a Niebem" 4 XI 2018

26.10.2018 Komunikaty
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wystąpili w Lourdes. Zostali zaproszeni do Panamy na Światowe Dni Młodzieży, by pokazać tam spektakl "Lilia". Każdy swój występ niezwykle cenią, w każdy wkładają mnóstwo sił, wrażliwości, ale Panama to obecnie ich najwyższy cel.

Niedzielny odcinek cyklicznego programu TVP1 "Między Ziemią a Niebem", prowadzony przez dr Paulinę Guzik (UPJPII), poświęcony zostanie podsumowaniu Synodu Młodych, ale znajdzie sę w nim również felieton o działalności Grupy "Lilia" (UPJPII) ich pasji, wierze, umiłowaniu Maryi.

Przypomnijmy:

Dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy zespołu tanecznego, studentów UPJP2 z kierunku Dziennikarstwo i Teologia, a także wsparciu Duszpasterstwa Akademickiego „PATMOS”, spektakl mógł zostać wystawiony już pięciokrotnie w kraju (Kraków, Słomniki, Jaworzno) oraz czterokrotnie za granicą (Lourdes), zawsze ciesząc się dużym zainteresowaniem. Zespół otrzymał także zaproszenia do innych miast Polski i Europy (m.in. Chorzów, Gdańsk, Warszawa, Kalwaria Zebrzydowska, Lourdes, La Salette).

Ogromnym wyróżnieniem dla zespołu jest planowany udział w Festiwalu Młodych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w styczniu 2019 r., do którego grupa została wytypowana spośród ponad 400 zespołów z całego świata. „Lilia” ma być zaprezentowana na scenie ŚDM prawdopodobnie jako jedyny zespół artystyczny z Polski.

"Lilia" to sztuka teatru tańca inspirowana życiem Maryi.

Idea spektaklu zrodziła się z pasji i pragnienia uwielbiania Pana Boga tańcem. Początkowo miało to być krótkie przedstawienie z okazji setnej rocznicy objawień Fatimskich, jednak z czasem przedsięwzięcie gromadziło coraz więcej młodych ludzi pragnących poprzez taniec (głównie taniec współczesny i klasyczny) opowiadać o swojej wierze i miłości do Boga. Tak powstało 15 profesjonalnych scen tanecznych, w których wykorzystuje się muzykę, światło i obraz, podkreślające piękno samego tańca.  

Wszyscy aktorzy, pomimo młodego wieku, mają za sobą doświadczenie taneczne szlifowane na wielu próbach. Tancerze pochodzą z różnych środowisk skupionych w obrębie Krakowa: należą do grona studentów lub absolwentów krakowskich uczelni (UPJP2, Uniwersytet Jagielloński, Krakowskie Szkoły Artystyczne), wielu już pracuje w różnych zawodach. Obecnie współtworzą wspólnotę, która swą nazwę wzięła od sztuki, przy realizacji której powstała: „Lilia”. Wspólnota należy do Duszpasterstwa Akademickiego „PATMOS” UPJP2 i ma swoją formację duchową, za którą odpowiedzialny jest opiekun wspólnoty- ks. Marcin Godawa.

fundusze_europejskie.jpg

reczpospolita.png

unia_europejska.jpg

Informacje o cookies ....

Zapisano