Młodzi dziennikarze z IDiKS UPJPII ruszyli na podbój TVP1.

17.03.2017 Komunikaty

RUSZYLI 18 MARCA O GODZ. 11.40!!!
Niezwykła wiadomość dla fanów ekipy JP2TV! Młodzi dziennikarze z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zakładają – tak jak polecił im papież Franciszek – wyczynowe buty i w produkcji „Wielkie Nieba” na antenie Telewizyjnej Jedynki (TVP1) w soboty o godz.11:40 (powtórki w niedziele o godz. 11.00 na antenie TVP3 Kraków) będą relacjonować, jak wzbogacił się polski kościół po Światowych Dniach Młodzieży. Pierwsza edycja już za nimi. I tak kolejno, w każdą sobotę zobaczycie tych, którzy zamiast mówić – robią. Z radością, świeżością i dynamizmem, który zaprezentowali już na antenie TVP3 Kraków tworząc cykle Dzienniczek 2016 i ŚDM Wiadomości.

„Program Wielkie Nieba to wielkie zadanie, to ambitna i w pełni profesjonalna produkcja dla największej w Polsce telewizyjnej anteny. Jesteśmy niezwykle dumni z zespołu, który telewizyjną wiedzę i doświadczenie zdobywał w JP2TV, w naszej uniwersyteckiej telewizji ” – mówi ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor IDiKS.

Studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pod wodzą szefowej JP2TV, dr Pauliny Guzik, ukażą w swoim programie pełen szalonych pomysłów młody kościół, który z coraz większą siłą wdziera się do internetu. Poszukają też odpowiedzi na fundamentalne pytania nurtujące młodzież. Na antenie zobaczymy m.in. prowadzących: Katarzynę Wojaczek i Piotra Ćwika, a także zespół reporterski znany z relacji TVP3 podczas ŚDM 2016: Agatę Karbowicz, Barbarę Rozmus,Łukasza Krasnego, Kingę Wojnicką, Sylwię Micyk, Anetę Robak, Marię Szajny, Monikę Woźniak, Magdalenę Mistygacz. W zespole nie mogło zabraknąć nieocenionego operatora JP2TV Jakuba Stoszka.

„Wiedzieliśmy, że antena Jedynki to najgłębsze telewizyjne wody, ale podjęliśmy z zespołem JP2TV to zadanie wiedząc, że mamy za sobą prawdziwy poligon w postaci pracy naszych ekip podczas ŚDM. Zespół „Wielkie Nieba” to grupa osób, które łączą w sobie młodość, energię i profesjonalizm, reprezentując na antenie chrześcijańskie wartości w sposób świeży, nowoczesny i przebojowy.” – dodaje dr Paulina Guzik, która pełni opiekę redakcyjną nad programem.

Producentem wykonawczym programu „Wielkie Nieba” jest Telewizja Polska w Krakowie. Z ramienia TVP3 nad programem pracuje nieoceniony zespół z wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas największych telewizyjnych produkcji: red. Urszula Drukała, red. Dariusz Fedorowcz i realizator programu: Wojciech Kursa.

Cykl składa się z 12 odcinków realizowanych dynamicznie, z radością i świeżością spojrzenia młodych ludzi – naszych studentów. Program stawia też na bardzo ważny segment – internet oraz social media. Nad mediami sprawować pieczę będą: Dawid Kaczmarczyk, Joanna Cabak oraz Eryk Markowski.

„Dziś komunikujemy się już nie tylko w sposób tradycyjny, ale przede wszystkim angażując społeczność internetową. Dlatego rola serwisów społecznościowych jest bardzo istotnym elementem w naszym programie. Dzięki możliwościom bycia w stałym kontakcie z odbiorcą, chcemy by program „Wielkie Nieba” żył nie tylko w czasie emisji.” – przekonuje jeden z ekspertów ds. social mediów – Dawid Kaczmarczyk.

Zespół „Wielkie Nieba” to grupa osób, które aktywnie włączyły się w medialną obsługę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas ŚDM TVP3 Kraków przez pięć dni (27 – 31 lipca 2016) nadawała codziennie 17 godzin programu, w którym obok transmisji z wydarzeń centralnych znalazły się reportaże i relacje z mniej formalnych spotkań, komentarze studyjne, przeglądy internetowych wydań prasy polskiej i zagranicznej oraz portali społecznościowych. Nasi studenci nie tylko przygotowywali materiały reporterskie, ale też byli gośćmi w studio, robili wejścia „na żywo”, pełnili dyżury w Centrum Prasowym. Teraz swoje doświadczenie przekładają na kolejny program, w którym udowodnią, że warto wstać z kanapy. Program „Wielkie Nieba” na antenie TVP od 18 marca, godz. 11:40!

(Maria Szajny IDiKS WNS UPJPII)