Drodzy Studenci i Doktoranci! Można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

15.04.2020 Komunikaty

Zeszłoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa była wyjątkowa pod wieloma względami. Do rozdysponowania funduszy na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie przeznaczono rekordowo wysoką kwotę 30 milionów złotych. Wnioskodawcy przedstawili imponującą liczbę projektów, które zostały przeznaczone do głosowania. Frekwencja wśród głosujących była również wysoka, między innymi za sprawą zniesienia limitu wiekowego.

Poprzez włączenie społeczności studenckiej w proces partycypacji i dialogu społecznego, Miastu Kraków zależy na na budowaniu współodpowiedzialności młodych ludzi za miasto, które wkrótce dla wielu stanie się ich domem - czytamy w piśmie zapraszającym UPJPII do współpracy.