Msza św. w intencji śp. papieża Benedykta XVI w darze od UPJPII 23 I 2023

24.01.2023 Komunikaty

23 stycznia 2023 r. w kaplicy UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3 została odprawiona Msza św., podczas której łączyła się we wspólnej modlitwie społeczność akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Eucharystia była modlitewnym darem Uniwersytetu w intencji śp. emerytowanego Biskupa Rzymu Benedykta XVI, doktora honoris causa UPJPII.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Robert Tyrała. W miejscu homilii ks. dr hab. Antoni Świerczek, prof. UPJPII odczytał wykład papieża Benedykta XVI, który Ojciec Święty wygłosił w Watykanie 4 lipca 2015 roku podczas uroczystości nadania Mu tytułu doktora honoris causa przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Akademię Muzyczną w Krakowie. Muzykę liturgiczną przygotował Instytut Muzyki Kościelnej.

Całość lectio magistralis Benedykta XVI w załączniku.