Msza św. za zmarłych profesorów, pracowników i studentów uczelni krakowskich 7 XI 2016

02.11.2016 Komunikaty

W imieniu rektora UPJPII zapraszamy na mszę świętą w intencji tych, których nasza wspólnota żegnała w minionym roku akademickim. Msza św. odprawiona zostanie w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie 7 listopada o godz. 19.30.

W tym roku msza św. w intencji zmarłych z krakowskich uczelni jest częścią uroczystości Akademicki Dzień Pamięci w 77. rocznicę Sonderaktion Krakau, aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa.

Dziękujemy dobremu Bogu za dzieła życia tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Nieba, a którzy związani byli z naszą uczelnią.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II pożegnał w minionym roku akademickim:

ks. kardynała Franciszka Macharskiego

ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego

ks. doc. Jerzego Chmiela

Eliego Wiesela – laureata doktoratu honorowego UPJPII

Podczas Eucharystii Miłosiernemu Bogu będziemy polecać zmarłych profesorów, pracowników, współpracowników, doktorantów i studentów oraz przyjaciół wyższych uczelni Krakowa i Małopolski.

Program Akademickiego Dnia Pamięci w załączniku.