"Muzealia w konserwacji" konferencja naukowa 13 VI 2017

31.05.2017 Konferencje, sesje

Koło Naukowe Studentów Instytutu Historii Sztuki i Kultury UPJP II organizuje w tym roku szóstą z kolei edycję konferencji naukowej Muzealia w Konserwacji.

Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z konserwacją obiektów zabytkowych, a także dyskusja nad strategiami związanymi z ich przechowywaniem i udostępnianiem.

Polegamy przede wszystkim na doświadczeniu naszych prelegentów, gdyż to właśnie bezpośredni kontakt z dziełem sztuki umożliwia dokładne jego poznanie, a co za tym idzie – zapewnienie mu jak najlepszej ochrony.
Popularność poprzednich edycji konferencji wskazuje na nieprzerwaną aktualność zagadnienia. Co roku gromadzi ona szerokie grono słuchaczy, pragnących zapoznać się z metodą pracy konserwatora oraz efektami działań na obiektach zabytkowych.

13.06.2017 r., ul. Sławkowska 32, Kraków

Zaprasza Instytut Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie