„My, pokolenie JP2” – międzynarodowy przegląd filmów poświęconych Janowi Pawłowi II

05.10.2023 Komunikaty

my_pokolenie_jp2-1280.png

„My, pokolenie JP2” to tytuł międzynarodowego przeglądu filmów poświęconych osobie Jana Pawła II, organizowanego z okazji 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przegląd odbywać się będzie od października br. do stycznia 2024 w wybranych miastach Polski, Włoch, Malty, USA, Argentyny i Niemiec. Projekcjom filmów dokumentalnych i fabularnych, przypominających postać papieża Polaka, towarzyszyć będą dyskusje panelowe twórców filmowych, dziennikarzy, nauczycieli akademickich, pisarzy oraz innych osób związanych ze środowiskiem pokolenia JP2.

Przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna zdjęć Arturo Mari, osobistego fotografa Jana Pawła II. Pomysłodawcą i głównym organizatorem przeglądu jest ambasador Zakonu Maltańskiego na Karaibach Przemysław Häuser-Schöneich oraz kier. Katedry Edukacji Medialnej, Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II ks. prof. Robert Nęcek. Inicjatywa filmowa otrzymała wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pierwsze projekcje filmów w ramach przeglądu odbędą się w zakopiańskiej „Księżówce” w dniach 6–8 października br.

Przegląd filmowy „My, pokolenie JP2” otrzymał patronat honorowy Konferencji Episkopatu Polski.