Na kolejny z koncertów organowych łączonych z cyklem esejów pt. „Musica Sacra in documentis Ecclesiae” zaprasza MIMK 14 III 2021

12.03.2021 Wystawy, koncerty

Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza na kolejny koncert organowy połączony z cyklem esejów pt. „Musica Sacra in documentis Ecclesiae”

Będzie można go wysłuchać w najbliższą niedzielę 14 marca 2021 o godz. 19.00 w kościele św. Józefa na os. Kalinowym w Krakowie.

WYKONAWCY:

Witold Zalewski - organy

ks. Grzegorz Lenart - esej z cyklu „Musica Sacra in documentis Ecclesiae”

Rola chórów w liturgii

Inspiracją do zorganizowania tego naukowego przedsięwzięcia stał się List apostolski papieża Franciszka „Patris corde”, w którym patronem obecnego roku ogłosił św. Józefa. Nikt w Piśmie Świętym, bardziej niż św. Józef, nie uczy nas słuchania, a wg św. Pawła, to „wiara rodzi się ze słuchania”, Rz 10,17. Dlatego, wykorzystując potencjał studentów uczelni muzycznych z całej Polski w tym Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej AM i UPJPII oraz Wydziału Teologicznego UPJPII, postanowiono, w oparciu o dokumenty Kościoła, przybliżyć rolę muzyki kościelnej oraz podkreślić znaczenie muzyki organowej w przeżywaniu liturgii. Wydarzenie będzie miało miejsce w kościele św. Józefa w Krakowie na os. Kalinowym.

Koncerty z tego cyklu będą odbywać się aż do zakończenia w Kościele roku św. Józefa.

koncert_sw_jozefa-2-1.jpg

koncert_sw_jozefa-2-1.jpg 182.07KB [ .jpg ]