Aktualności

Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie 18 - 20 XI 2020

19.10.2020 Konferencje, sesje
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Jak informował w czerwcu br. dyrektor IMJT Zbigniew Stawrowski, Instytut Myśli Józefa Tischnera (główny organizator tegorocznych Dni Tischnerowskich) podjął kroki mające na celu podtrzymanie tradycji corocznych Dni Tischnerowskich, nawet w tak niecodziennych jak w tym roku okolicznościach, projektując i przygotowując Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie 2020 – Nadzieja raz jeszcze 

Instytut Myśli Józefa Tischnera jubileuszowe 20. Dni Tischnerowskich – Solidarność jest jeszcze przed nami postanowił przenieść na kwiecień 2021 roku.

Natomiast tegoroczne Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie – Nadzieja raz jeszcze zostały zaplanowane w terminie 18-21 listopada 2020. Zaprojektowano dla nich program, uwzględniający wymogi realizacji online. Z tego względu zrezygnowano z dużej liczby rozmówców w czasie debat, zaplanowano interaktywne webinaria. 

"W dobie nieustannego zagrożenia zdrowia, ogromnej niepewności ekonomicznej, konieczności przestrzegania wielu ograniczeń i dystansu społecznego, odbudowanie i wzmacniania nadziei wydaje się sprawa pierwszoplanową. Zgodnie z przekonaniem Tischnera nadzieja buduje się w relacji z drugim. Dlatego, szukając jej źródeł, przywołaliśmy relacje samego Tischnera z myślicielami, którzy ocalili i nieśli innym nadzieję w najtrudniejszych czasach: Romanem Ingardenem, Karolem Wojtyłą i Antonim Kępińskim. Im poświęcone będą 3 rozmowy w ciągu kolejnych trzech dni festiwalu. Każda z rozmów poprzedzona będzie lekturą Tischnerowskich tekstów w interpretacjach znakomitych aktorów.

Ponadto zaplanowaliśmy 2 webinaria – przeznaczone przede wszystkim dla młodzieży, ale otwarte dla wszystkich – których prowadzący, w interakcji z uczestnikami, będą dokonywali analizy i interpretacji tekstów Tischnera.

Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie otworzy rozmowa Nadzieja mimo wszystko z Anną Dymną – wybitną aktorką i założycielką fundacji Mimo wszystko.

Program dopełniają 3 wieczory pokazujące – za pomocą różnych środków – „zaplecze” pisarza – filozofa: ilustrowana zdjęciami rozmowa o Romanie Ingardenie z jego wnukiem Krzysztofem Ingardenem, tradycyjnie już obecny w programie Dni Tischnerowskich wieczór archiwaliów oraz spacer z przewodnikiem po miejscach, z którymi związany był Józef Tischner".

Instytut Myśli Józefa Tischnera
ul. Sławkowska 14 (I piętro)
31-014 Kraków
tel. +48 661-13-13-31
www.tischner.org.pl

Wszystkie punkty programu będą dostępne online i do wszystkich zapewniony będzie otwarty dostęp.

Całość programu znajdą Państwo w załączniku.

Pliki do pobrania

fundusze_europejskie.jpg

reczpospolita.png

unia_europejska.jpg

Informacje o cookies ....

Zapisano