Nagroda im. prof. Mariana Sokołowskiego dla naszej absolwentki mgr Justyny Słowik

17.12.2018 Komunikaty

Z ogromną radością informujemy, że w tym roku nagrodę im. prof. Mariana Sokołowskiego za najlepszą pracę z historii sztuki napisaną na uczelniach krakowskich i obronioną w roku akademickim 2017/2018, otrzymała mgr Justyna Słowik, absolwentka Instytutu Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Nagroda przyznana została za pracę pt. "Analiza Apostolosu Oct. gr. 13 w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie", napisaną pod kierunkiem dra Piotra Łukasza Grotowskiego.

Powodów do dumy jest więcej. Kapituła przyznała pierwsze wyróżnienie mgr Dominice Corze, za pracę "Problematyka działalności artystycznej Williama Pethera (1738-1821) na tle nowożytnej grafiki reprodukcyjnej w Anglii", a nagrodę specjalną, ufundowaną przez Fundację wspierania kultury "IRSA", otrzymał mgr Piotr Józef Janowski, za pracę "Pałac królewski w Łobzowie w okresie nowożytnym. Architektura, funkcje dworskie i gospodarcze". Oba teksty napisane zostały pod kierunkiem dra hab. Kazimierza Kuczmana, prof. UPJPII.

Serdecznie gratulujemy!