„NEWMANALIA 2021: Odkrywając ortodoksję” – konferencja Koła Naukowego Teologów UPJPII 27 V 2021

14.04.2021 Konferencje, sesje

NEWMANALIA 2021 już 27 maja!

Koło Naukowe Teologów UPJPII zaprasza do udziału w siódmej już edycji ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej „Newmanalia: Odkrywając ortodoksję”. Konferencja odbędzie się 27 maja 2021 roku w formie zdalnej na platformie Webex. Termin nadsyłania abstraktów mija 23 kwietnia.

Mając świadomość różnorodności kryzysów, jakie dotykały i wciąż doświadczają Kościół, studenci postanowili podjąć tematykę, która dotyczy znaczenia refleksji teologicznej w kontekście sytuacji kryzysowych w Kościele. Dlatego też temat tegorocznej konferencji brzmi: „Teologia wobec kryzysu Kościoła”.

Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni dla studentów i doktorantów do podzielenia się swoimi przemyśleniami i wymiany zdań w zaproponowanym obszarze tematycznym.

Udział czynny mogą wziąć studenci i doktoranci, zgłaszając referat z dziedziny teologii lub innych nauk humanistycznych, który będzie w dowolny sposób powiązany z tematem głównym.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej https://newmanalia.wordpress.com oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Newmanalia to konferencja naukowa organizowana od siedmiu lat przez Koło Naukowe Teologów UPJPII. Inspiracją dla rozpoczęcia cyklu konferencji była osoba bł. Johna Henryka Newmana.

Referat można zgłosić tylko za pomocą formularza rejestracyjnego do 23 kwietnia 2021 r.

Do udziału biernego rejestracja nie jest wymagana, niemniej jednak uczestnicy bierni, którzy chcieliby otrzymać zaświadczenie o udziale w konferencji, także proszeni są o wysłanie formularza do 23 maja 2021 r.

Ze względu na zdalny tryb konferencji opłata nie będzie pobierana. W zależności od poziomu referatów planowane jest wydanie monografii wieloautorskiej.