NEWMANALIA – ODKRYWAJĄC ORTODOKSJĘ. IV Ogólnopolska Studencko – Doktorancka Konferencja Naukowa 5 VI 2018

06.04.2018 Konferencje, sesje
Koło Naukowe Teologów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
zaprasza na
IV Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Naukową
NEWMANALIA – ODKRYWAJĄC ORTODOKSJĘ:
Nikt nie zna Syna, tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten,
komu Syn zechce objawić (Mt 11,27).
5 czerwca 2018 r. / Aula UPJPII, ul. Bernardyńska 3, I p.

Już po raz czwarty zapraszamy Państwa do udziału w organizowanym przez nas wydarzeniu naukowym, integrującym środowisko młodych teologów w Polsce. W tym roku postanowiliśmy podjąć wieloaspektową refleksję chrystologiczną, do której pragniemy zaprosić także teologów prawosławnych i protestanckich.

PROPONOWANE ZAGADNIENIA
• wiara chrystologiczna pierwszych soborów
• chrystologia i soteriologia
• jedność Jezusa ziemskiego i Chrystusa uwielbionego
• proegzystencjalny aspekt Jezusa ziemskiego
• Odkupiciel eschatologiczny
• prymat Chrystusa nad światem
• Kyrios miłosierny
• znaczenie obecnych trudności chrystologicznych
• aktualna wartość dogmatu chrystologicznego
• chrystologia i antropologia w perspektywach kultury współczesnej

TERMINY, OPŁATY I ZAŚWIADCZENIA
Udział czynny.
Zgłoszenia do 30 kwietnia 2018 r. wyłącznie przez formularz rejestracyjny: www.bit.do/Newmanalia2018.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji. Informacje o przyjęciu lub odrzuceniu referatu zostaną rozesłane do 7 maja 2018 r. Na każde wystąpienie przewidziane będzie 15 minut. Termin wniesienia opłaty konferencyjnej na poczet kosztów organizacyjnych (catering, druk materiałów) w wysokości 50 zł dla studentów i 100 zł dla doktorantów – do 14 maja (dane do przelewu otrzymają Państwo wraz z wiadomością o zakwalifikowaniu). Ze względów technicznych będą Państwo proszeni o przesłanie potwierdzenia dokonania przelewu, prosimy więc o szczególne zwrócenie uwagi na ten fakt w przypadku wnoszenia opłat przez Uczelnię.
Ostateczny program ogłoszony zostanie do 22 maja.
Planowana jest publikacja pokonferencyjna – dokładniejsze informacje zostaną podane po konferencji.

Udział bierny.
Wydarzenie ma charakter otwarty, udział bierny jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji – zachęcamy do licznego udziału. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że nie wystawiamy oraz nie podpisujemy zaświadczeń dla słuchaczy - w żadnej formie.

Więcej informacji na stronie newmanalia.wordpress.com oraz fanpage fb.com/newmanalia.

Serdecznie zapraszamy,
Zarząd Koła Naukowego Teologów UPJPII