Nominacje dla nowych pełnomocników rektora. Rozbudowa kampusu - pokłosie obrad Senatu UPJPII 28 IX 2020

03.10.2020 Konferencje, sesje

Podczas posiedzenia Senatu UPJPII, które odbyło się 28 września br. rektor UPJPII, ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJPII wręczył nominacje nowym pełnomocnikom:

- pełnomocnik rektora ds. rozwoju – ks. prof. dr hab. Szymon Drzyżdżyk, prof UPJPII

- pełnomocnik  ds. międzynarodowych – ks. dr hab. Robert Woźniak, prof. UPJPII

- pełnomocnik ds. czasopism naukowych – dr hab. Lucyna Rotter

Pośród wielu omawianych w trakcie obrad Senatu kwestii poruszony został temat rozbudowy Kampusu UPJPII przy ul. Bobrzyńskiego na osiedlu Ruczaj. Ten plan liczy już 21 lat, gdy rektorem UPJPII (wówczas PAT) był ks. prof. dr hab. Adam Kubiś.

To blisko 5 hektarów terenu, z czego część oddano pod budowę kościoła św. Jana Pawła II. Do tej pory udało się zrealizować jedynie pierwszy etap, czyli wybudować nowoczesny gmach Biblioteki Głównej UPJPII, w którym docelowo ma mieścić się także administracja Uczelni, już stopniowo tam przemieszczana.

W obradach Senatu UPJPII uczestniczył dr hab. inż. arch. Krzysztof Ingarden, prof. KAAFM, którego dziełem, zgodnie z konkursem na zespół budynków, jest m.in. projekt Biblioteki, i który zaprezentował dalszy plan rozbudowy Kampusu.

Kolejny etap ma rozwijać myśl stworzoną 21 lat temu, gdzie sercem Kampusu miała być biblioteka, budynek dydaktyczny, rektorat.

Obecnie projekt unowocześniono, wzbogacono o rozwiązania najnowszych technologii w duchu ekologii (perforowany dach, stropy grzewczo-chłodzące, panele elektrowoltaiczne, zbiorniki retencyjne na wodę deszczową, wszelkie ograniczniki strat energii elektrycznej).

Połączony z Biblioteką ma zostać 4-kondygnacyjny budynek mieszczący m.in. sale dydaktyczne, archiwa, pomieszczenia techniczne, studio radiowo-telewizyjne (ok. 300 m2) i wiele innych.

"Kampus Jana Pawła II jest naszą powinnością, jest naszą przyszłością" - mówił Rektor UPJPII.

W spr. rozpoczęcia realizacji budowy kampusu Senat UPJPII uchwalił - przy ul. Bobrzyńskiego w Krakowie, pod nazwą Kampus Jana Pawła II w Krakowie, postanawia się rozpocząć budowę budynku administracyjno-dydaktycznego. Decyzja została podjęta w 62. rocznicę święceń biskupich Jana Pawła II.

UCHWALONO zatem strategiczną decyzję, ważną dla przyszłości uniwersytetu.

Senat także przyjął Uchwałę w spr. nadania tytułu dhc prof. dr. hab. bpowi Janowi Kopcowi.

Decyzją Senatu UPJPII inauguracja nowego roku akademickiego UPJPII będzie miała miejsce w Sanktuarium Jana Pawła II. Mszę św. poprowadzi kard. Stanisław Dziwisz, homilię wygłosi Wielki Kanclerz UPJPII abp Marek Jędraszewski. Także sama uroczystość inauguracji będzie odbywać się w sanktuarium.

Całość wydarzenia będzie transmitowana online. ZAPRASZAMY! Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w uroczystości inauguracyjnej w sanktuarium mają obowiązek założenia maseczek.

Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiczną prosimy o zważanie na aktualizowane informacje.

/zdjęcia z wydarzenia w naturalnym kształcie po "kliknięciu" w każde z nich/