O. dr hab. Piotr Skonieczny, prof. UPJPII rzecznikiem dyscyplinarnym ministra na lata 2019 – 2022

05.03.2019 Komunikaty

18 lutego 2019 r. Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wręczył o. dr. hab. Piotrowi Skoniecznemu OP nominację profesorską.

Teraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powołał go na rzecznika dyscyplinarnego ministra na lata 2019 – 2022.

Ojciec Piotr Skonieczny przed wstąpieniem do Zakonu skończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz aplikację sądową. Po złożeniu profesji zakonnej skończył teologię w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie i uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Uniwersytecie Papieskim Świętego Tomasza – „Angelicum” w Rzymie.

W latach 2009-2015 był wykładowcą na Wydziale Prawa Kanonicznego tej rzymskiej uczelni, piastując również funkcję prodziekana Wydziału. W 2015 roku powrócił do Polskiej Prowincji i jest wykładowcą Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest kierownikiem Katedry Kanonicznego Prawa Karnego. /info.dominikanie.pl/