O. prof. Jarosław Kupczak OP laureatem nagrody TOTUS TUUS

16.10.2018 Komunikaty

Rozdane zostały tegoroczne nagrody Totus Tuus przyznawane osobom i instytucjom, które przyczyniają się do promowania nauczania świętego Jana Pawła II. W kategorii „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II” nagroda przypadła dominikaninowi o. Jarosławowi Kupczakowi  wykładowcy UPJPII w Krakowie.

O. Jarosław Kupczak jest teologiem, kierownikiem Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym, dyrektorem Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II UPJPII, popularyzatorem myśli św. Jana Pawła II. Jest także wykładowcą papieskich uczelni św. Tomasza i Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie.

Nagrody TOTUS TUUS przyznawane są w czterech kategoriach – „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, „Promocja godności człowieka”, „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II” oraz „TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka”, honorujący osiągnięcia w dziedzinie mediów. Otrzymują je osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniają się do promocji nauczania św. Jana Pawła II i wartości chrześcijańskich. Przyznaje je od 17 lat Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jednym z pomysłodawców nagrody był biskup radomski Jan Chrapek.

Nagrodą „TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka” uhonorowana została Katolicka Agencja Informacyjna, obchodząca w tym roku 25-lecie istnienia. KAI została uhonorowana za „wprowadzanie z sukcesem do obiegu medialnego wiarygodnej informacji na temat życia Kościoła i jego stanowiska w ważnych kwestiach doktrynalnych i społecznych”.

W kategorii „Promocja godności człowieka” uhonorowane zostało Stowarzyszenie „Hospicjum św. Kamila w Bielsku – Białej.

W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” nagrodę otrzymał prof. Ryszard Peryt, reżyser, twórca inscenizacji teatralnych.

Nagroda Specjalna TOTUS TUUS” przypadła w tym roku Hannie Suchockiej, byłej premier i byłej ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

Gala na Zamku Królewskim odbyła się w ramach centralnych obchodów XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku przypadł 14 października.

Więcej o tegorocznych laureateach i uroczystej gali rozdania nagród TUTAJ

zdjęcie: KAI