Oferta wsparcia przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych dla pracujących ze studentami z niepełnosprawnością

08.04.2020 Komunikaty

Oferta wsparcia świadczonego przez zespół Biura ds. Osób Niepełnosprawnych dla wszystkich pracowników Uniwersytetu, którzy pracują ze studentami z niepełnosprawnością

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych pragnie wesprzeć Państwa w tym trudnym czasie. Brak możliwości osobistego kontaktu jest szczególnie trudny dla studentów z niepełnosprawnościami. Wiemy, że pojawiają się trudności związane z dostosowaniem zajęć, pogorszona jest jakość komunikacji, obniżony nastrój, kryzysy w różnych obszarach codziennego funkcjonowania. Zachęcamy do korzystania z pomocy Zespołu Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Wsparcie w pracy ze studentami z niepełnosprawnościami (sprawy bezpośrednio związane z organizacją procesu nauki dla studentów z niepełnosprawnościami, dotyczące konkretnych przedmiotów lub spraw administracyjnych)
dr Katarzyna Kutek-Sładek – katarzyna.kutek_sladek@upjp2.edu.pl,509 594 146 (pn-pt 10:0013:00)
mgr Monika Pyrczak-Piega – monika.pyrczak_piega@upjp2.edu.pl, 533 281 283 (pn-pt 10:0013:00)
mgr Aldona Jakubowska –bon@upjp2.edu.pl, 519 232 345 (pn-pt 7:00-15:00)

Wsparcie psychologiczne:

(Trudne emocje w kontakcie ze studentem z niepełnosprawnością, możliwości i zasady wsparcia studenta z niepełnosprawnością przez pracownika dydaktycznego i administracyjnego, wsparcie studenta w kryzysie psychicznym)
mgr Monika Pyrczak-Piega, mgr Agnieszka Ozga-Kaczmarska - psycholog@upjp2.edu.pl

Interwencja kryzysowa:

(Doraźne działanie skoncentrowane na udzieleniu natychmiastowej pomocy w konkretnym problemie i kryzysie. Zapewnienie wsparcia emocjonalnego, poczucia bezpieczeństwa, zredukowaniu lęku.)
mgr Agnieszka Ozga-Kaczmarska – agnieszka.ozga-kaczmarska@upjp2.edu.pl

Adaptacja materiałów dydaktycznych na potrzeby studentów z niepełnosprawnością wzroku (zgłaszanie pozycji do adaptacji: książki, artykuły i inne materiały dydaktyczne)
lic. Michał Grzesiak, lic. Anna Rutka - adaptacje.materialow@upjp2.edu.pl

Materiały dot. wsparcia studentów z niepełnosprawnościami, informacje o bieżącej działalności
bon.upjp2.edu.pl ZAPRASZAMY!
uczelniabezbarier.upjp2.edu.pl

Oferta wsparcia dla studentów świadczonego przez zespół Biura ds. Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych pragnie wesprzeć Państwa w tym trudnym czasie. Nauka zdalna, brak możliwości osobistego kontaktu, trudne emocje, pogorszona jakość komunikacji, obniżony nastrój, kryzysy w różnych obszarach codziennego funkcjonowania to tylko niektóre z trudności dzisiejszych czasów. Wychodząc naprzeciw tym problemom zachęcamy do korzystania z pomocy Zespołu Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy!

Wsparcie w sytuacjach dotyczących studiowania (sprawy bezpośrednio związane z organizacją procesu nauki danego przedmiotu, dotyczące załatwiania spraw administracyjnych, asystentów dydaktycznych, indywidualnych zajęć uzupełniających i innych ważnych spraw bieżących – dla studentów z niepełnosprawnościami)

mgr Aldona Jakubowska – bon@upjp2.edu.pl, 519 232 345 (pn-pt 7:00-15:00)

Wsparcie psychologiczne (trudne emocje, wsparcie studenta w kryzysie psychicznym, w sytuacjach problemowych, rozmowy wspierające, opiniowanie wniosków studenta)

Interwencja kryzysowa (doraźna działanie skoncentrowane na udzieleniu natychmiastowej pomocy w konkretnym problemie i kryzysie. Zapewnienie wsparcia emocjonalnego, poczucia bezpieczeństwa, zredukowaniu lęku.) mgr Agnieszka Ozga-Kaczmarska – agnieszka.ozga-kaczmarska@upjp2.edu.pl

Grupa wsparcia dla studentów Grupa " Przywracanie równowagi wewnętrznej" Program pracy grupowej obejmuje ćwiczenia w zakresie: • rozładowywanie emocji tj. łagodzenie napięcia i innych nieprzyjemnych stanów emocjonalnych • wzmacnianie i wskazywanie na sposoby radzenia sobie, praca nad emocjami własnymi • relaksacja, ćwiczenia oddechowe • pobudzanie aktywności Na Państwa zgłoszenia czekamy do 19 kwietnia. Informację o pierwszym spotkaniu przekażemy po zebraniu grupy chętnych.

mgr Agnieszka Ozga-Kaczmarska – agnieszka.ozga-kaczmarska@upjp2.edu.pl