Ostatnie dni na zgłoszenia do Nagrody Młodych Dziennikarzy – do 31 III 2023

nagroda_mlodych_dziennikarzy_2023-1280.png

Pozostało już tylko kilka dni, by młodzi dziennikarze mogli pokazać swój talent światu i zgłosić się do XII edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2023 r. Laureaci konkursu mogą liczyć na otwarcie furtki do dziennikarskiego sukcesu, a także nagrody w łącznej wysokości 4 tysięcy złotych.

Do piątku, 31 marca, trwają zgłoszenia do XII edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy – inicjatywy stworzonej „od młodych dla młodych”. Czas nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu został wydłużony ze względu na duże zainteresowanie ze strony adresatów – adeptów dziennikarstwa. Jednakże to już ostatnie chwile na zaprezentowanie swoich dzieł światu i wzięcie udziału w XII edycji konkursu.

„To już ostatni moment, by zdecydować się na wykonanie pierwszych lub kolejnych kroków w dziennikarskim i medialnym świecie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca. Już nie możemy doczekać się momentu, gdy będziemy mogli nagrodzić kolejnych zdolnych młodych twórców. Nie czekaj i odważ się pokazać swój talent światu. Zgłoś się już dziś!” – mówi Natalia Prokop, koordynatorka konkursu, zachęcając do spróbowania swoich sił i nadsyłania zgłoszeń.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zyskuje coraz większe zainteresowanie adeptów dziennikarstwa i uznanie w świecie akademickim i medialnym. Laureaci konkursu, oprócz nagród pieniężnych, których pula wynosi 4 tys. zł, stawiają pierwsze lub kolejne kroki w medialnym świecie, poruszając ważne społecznie tematy.

Zgłoszenia nadsyłać można w 4 kategoriach

• Debiut Publicystyczny Roku,
  • Inicjatywa Roku,
  • Reportaż – po debiucie,
  • Młodzi Twórcy Filmowi.

Zarówno konkurs, jak i poszczególne kategorie mają wyjątkowych patronów. Patronem kategorii Reportaż – po debiucie jest Paweł Migas, absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, który po studiach nawiązał współpracę z „Gościem Niedzielnym”. Jego rozwijającą się karierę dziennikarską i życie pełne pasji przerwała choroba. Natomiast najmłodszej z kategorii, Młodzi Twórcy Filmowi, patronuje ks. prof. Andrzej Baczyński, jeden ze współtwórców studiów z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UPJPII, założyciel Redakcji Katolickiej TVP oraz wychowawca wielu wybitnych dziennikarzy i filmowców.

Inicjatywa konkursu narodziła się po śmierci zmarłego tragicznie w 2010 roku Bartka Zdunka, studenta dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego twórczość została wydana pośmiertnie w zbiorze pt. W cieniu ciszy... Historia Bartka Zdunka stała się inspiracją do powstania konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy, w którym organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojego talentu.

Regulamin oraz wszelkie informacje o konkursie znaleźć można na stronie nagrodamlodychdziennikarzy.pl oraz w mediach społecznościowych konkursu.

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są

• Dziennikarskie Koło Naukowe działające w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,
  • Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich,
  • Redakcja „Gościa Niedzielnego”,
  • Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego.

Partnerem konkursu jest

• Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.