Otwarcie i poświęcenie Akademickiego Centrum Medialnego 3 III 2016

25.02.2016 Komunikaty

Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na uroczystość otwarcia Akademickiego Centrum Medialnego, które odbędzie się 3 marca br. o godz. 12.00 przy ul. Franciszkańskiej 1. Uroczystego poświęcenia ACM dokona J.Em. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz w obecności władz uczelni i władz Małopolski. Uroczystość ta kończy drugi etap realizacji infrastruktury medialnej i dydaktycznej UPJPII w strukturach Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Społecznych.

W ramach projektu Akademickiego Centrum Medialnego w dwóch etapach projektów powstało nowoczesne centrum dydaktyczne w obszarze dziennikarstwa, nowych mediów, edukacji medialnej, realizacji i produkcji radiowo-telewizyjnej, logistyki mediów, public relations, grafiki medialnej oraz zarządzanie w mediach i w kulturze. Dzięki tym projektom powstała infrastruktura Radia Bonus i Telewizji JP2TV, Laboratorium Grafiki Medialnej oraz nowoczesne centrum badań nad nowymi mediami, Edukacyjne Laboratorium Mediów Społecznościowych jako jedno z najnowszych centrum badawczych w tym zakresie w Małopolsce.

Akademickie Centrum Medialne stanowi bazę dla funkcjonowania uniwersytecko-studenckich mediów: Radia Bonus i Telewizji JP2TV, a także bazę do pomocy w obsłudze medialnej Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w ramach współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, Telewizją Kraków i Radiem Kraków, a także bazę do współpracy z firmami i instytucjami jako potencjalnymi pracodawcami w zakresie nowoczesnych mediów i ich wykorzystania w rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Akademickie Centrum Medialne powstało podczas realizacji projektu kluczowego "Modernizacja infrastruktury medialno-technicznej dla potrzeb innowacyjnego kształcenia i aktywizacji zawodowej w zakresie nowych mediów w społeczeństwie informacyjnym" w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. To jest trzeci projekt realizowany przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie w ramach tego programu.