Otwarte seminarium „Godność – wolność – subsydiarność” 21 III - 31 VI 2015

16.03.2015 Komunikaty

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają Studentów i Doktorantów na Otwarte Seminarium Godność wolność subsydiarność.

Tytuł nawiązuje do XV. Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji z cyklu: Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej (http://www.kosciol-europa.org.pl/), która odbędzie się we wrześniu 2015 r. w Tomaszowicach. Do tej pory gośćmi konferencji tomaszowickich były głowy państw, szefowie instytucji europejskich, wybitne postaci świata nauki i polityki – zarówno polskiej jak i zagranicznej.

Cykl seminaryjny będzie trwać od 21 marca do 13 czerwca 2015 r. – spotkania (1,5-godzinny wykład i 2-godzinne warsztaty), prowadzone przez profesorów i doktorów z czołowych polskich ośrodków uniwersyteckich, będą się odbywać w co drugą sobotę, w godzinach 12.00-16.00, w budynku UPJPII (sala – Lektorium) przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie. Warunkiem ukończenia kursu (i otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie) jest napisanie eseju na jeden z wybranych tematów nawiązujących do tytułu seminarium.

3 najlepsze eseje posłużą jako materiały pomocnicze podczas XV. Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji – otrzyma je każdy z kilkuset uczestników (w tym referenci) jako wprowadzenie w tematykę wrześniowego spotkania.

Seminarium jest wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy dotyczącej zagadnień spoza kanonu studiów, kontaktu z wybitnymi polskimi naukowcami, zdobycia dodatkowych punktów przy ubieganiu się o stypendium rektora dla najlepszych studentów a także okazją do zmierzenia się z pisaniem artykułów naukowych.

Terminy spotkań:

21.03.15, 12.00-16.00 – Godność

wykład: ks. prof. Tomasz Kraj, warsztaty: ks. dr Marek Leśniak

11.04.15, 12.00-16.00 – Godność

wykład: ks. prof. Tomasz Kraj, warsztaty: ks. dr Marek Leśniak

25.04.15, 12.00-16.00 – Wolność

wykład: ks. dr hab. Marek Łuczak, warsztaty: dr Sebastian Musioł

23.05.15, 12.00-16.00 – Wolność

wykład: o. dr Maciej Zięba, warsztaty: dr Sebastian Musioł

30.05.15, 12.00-16.00 – Subsydiarność

wykład: prof. Leszek Jesień, warsztaty: dr Michał Góra

13.06.15, 12.00-16.00 - Subsydiarność

wykład: prof. Aleksander Surdej, warsztaty: dr Michał Góra

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Seminarium są proszone o przesłanie swoich danych (imię, nazwisko, kierunek (rok i stopień studiów), wydział i uniwersytet) do dnia 10 kwietnia na adres: dragovic@upjp2.edu.pl.